Urge Drift – fullface w przystępnej cenie

Francuska marka związana z kaskami rowerowymi może pochwalić się jednym z najbardziej wyrazistych wizerunków w branży. Nie chodzi jedynie o jej pochodzenie i barwną grupę teamowych zawodników, ale przede wszystkim o bardzo charakterystyczny design.

W ofercie marki Urge znajduje się już kilka kultowych modeli – przede wszystkim Archi i Enduro-matic. Niedawno do grupy dołączył nowy fullface, czyli kask z zabudowaną szczęką. Jak nie trudno zgadnąć po konstrukcji to produkt kierowany do fanów ekstremalnego kolarstwa górskiego.

1

Kask Urge Drift. Foto: Urge

Na pierwszy „rzut oka” kask budzi skojarzenia z jednym z modeli marki 661, jednak to tylko kwestia szczęki i kształtu skorupy. Dalej wszystkie parametry wracają do standardów, które marka Urge utrzymuje od lat. Jest cieniutki i elastyczny daszek, charakterystyczne wkładki i wykorzystanie ekologicznych produktów.

0

Kask Urge Drift. Foto: Urge

Nie można zapomnieć także o sprawdzonym systemie Vent System, który jest autorskim dziełem inżynierów marki Urge. Przy skorupie wytworzonej z poliwęglanu udało się uzyskać masę oscylującą w granicach 920 g. Urge Drift będzie dostępny w czterech opcjach kolorystycznych i pięciu rozmiarach. W sprzedaży pojawi się już w pierwszym kwartale sezonu 2016, a jego cena będzie oscylować w granicach 100 euro – czyli mamy do czynienia z sensownym kaskiem fullface w bardzo przystępnej cenie.

Poniżej znajdziecie kilka fotek kasku oraz film, w którym Nico Quere testuje swój model Urge Drift.