Trzy imprezy, na których warto się pojawić

Ramówka każdego sezonu to nie tylko najbardziej prestiżowe i najmocniej obsadzone zawody. Prawdziwą siłę kolarskiej kultury stanowią lokalne eventy, które nie tylko z każdym sezonem rosną w siłę, ale wykonują tę najważniejszą pracę u podstaw. Oto krótki anons trzech imprez rowerowych, na których warto się pojawić. Dlaczego? Oto odpowiedź.

Rock Rędziny

Po zeszłorocznym sukcesie imprezy organizatorzy ruszyli z kopyta. Już 8 maja odbędzie się 1 puchar cyklu XC Eliminator. Oprócz znanej formuły będzie można także wystartować w nowej opcji – Pumptrack Battle – czyli równoległym wyścigu po pumptracku. Miejscówka w Rędzinach będzie mocno się rozwijać, więc już teraz warto zaplanować majowy wypad w okolice Jury Krakowsko-Częstochowskiej.

Więcej informacji: https://www.facebook.com/RockR%C4%99dziny

orbb

Wyścig XC Eliminator podczas Rock Rędziny. Foto: Jan Lompe

Bycza góra MTB

20 marca odbędzie się trzecia edycja imprezy – III Rowerowy Rajd Crossowy – Bycza Góra MTB. Poza rywalizacją sportową to także event ogranizowany w szczytnym celu – zbiórce pieniędzy na leczenie chorej osoby. W ubiegłym roku na starcie stawiło się ponad 110 miłośników ścigania z różnych stron Polski. W tym roku organizatorzy zapowiadają, że frekwencja na pewno będzie większa. Chyba nie musimy was przekonywać do tego, że najfajniej jest łączyć przyjemne z pożytecznym. Ten wyścig pozwoli zaspokoić sportowe żądze i pomóc komuś, kto tego potrzebuje.

Więcej informacji: https://www.facebook.com/mtbbyczagora

plakk

Plakat zawodów Bycza Góra MTB

Syngenta Koronowo Challenge

Pierwszy w historii Koronowa maraton rowerowy „Syngenta Koronowo Challenge” odbędzie się 23.04.16. Start i meta będzie w Pieczyskach przy ulicy Warszawskich. trasa zawodów prowadzić będzie polnymi drogami oraz leśnymi duktami wzdłuż malowniczego Zalewu Koronowskiego, mijając najważniejsze zabytki Koronowa. Planowany jest przejazd przez kopalnię odkrywkową, nieczynną żwirownię, najwyższy w Europie Most Kolejki Wąskotorowej, zaporę wodną oraz elektrownię wodną. Dla uczestników wyścigu przewidziano 2 dystansy – 39 i 74 kilometry. Organizator zadba także o najmłodszych adeptów ścigania. Przygotowana zostanie trasa dla dzieciaków od 3 roku. Rodzinnie i sportowo – czyli idealnie!

Więcej informacji: http://maraton.koronowo.pl/maraton_koronowo/