Trening mtb u podnóża Tatr

Wkrótce oficjalnie rozpocznie się kolejny sezon pełen jazdy, przygód i niezapomnianych wrażeń. Nim jednak zatracimy się w rowerowym świecie warto zadbać o odpowiednie przygotowanie. I nie mamy na myśli tylko sprzętu, ale też techniki jazdy. Świetną okazją do treningu będzie spotkanie u podnóża malowniczych Tatr.

IMG_0242

Źródło zdjęcia: Rowerowe Podhale

Kościelisko, 22-24 kwietnia - to wlaśnie wtedy odbędą się II Podhalańskie Cyklo Warsztaty. Szkolenia z techniki jazdy prowadzone będą przez instruktorów z Fundacji POMBA i MTB Academy. Poza nimi w programie znajdują się też wycieczki rowerowe, wykłady i prezentacje z zakresu turystyki i mechaniki rowerowej, fizjoterapii sportowej oraz działalności organizacji rowerowych. Nie zabraknie także kultowych ognisk i dłuuuugich rozmów do białego rana.

Bazą warsztatów będzie MTB Hostel, czyli ekologicznie czysta chatka położona w bliskim sąsiedztwie Tatrzańskiego PN, stanowiąca schronienie dla aktywnie wypoczywających. Więcej informacji na temat tej bazy noclegowej znajdziecie na stronie http://www.mtbhostel.pl/.

img_0280

Źródło zdjęcia: Rowerowe Podhale

Program II Podhalańskich Cyklo Warsztatów 

22.04.2016 Piątek

 • 15:00 – 23:00 Kwaterowanie uczestników warsztatów w bazie MTB Hostel
 • 20:00 – 21:00 Rozpoczęcie warsztatów, komunikat organizacyjny.

23.04.2016 Sobota

 • 6:00 – 8:30 Kwaterowanie uczestników warsztatów w bazie MTB Hostel
 • 9:00 – 14:00 Szkolenie techniki jazdy -  Grupa I szkolenie podstawowe i Grupa II szkolenie średnio zaawansowane / Wycieczka enduro z przewodnikiem dla pozostałych uczestników
 • 15:00 Obiad
 • 17:00 – 19:30 Blok prezentacji i wykładów
 • 20:00 Ognisko - kolacja, dyskoteka i relaks w saunie

24.04.2016 Niedziela

 • 09:00 – 14:00 Szkolenie techniki jazdy -  Grupa III szkolenie podstawowe i Grupa IV szkolenie średnio zaawansowane / Wycieczka enduro z przewodnikiem dla pozostałych uczestników
 • 15:00 Obiad i zakończenie warsztatów

Szkolenia jazdy 

Podstawowe szkolenie techniki jazdy

Osoby początkujące poznają na nim podstawy techniki jazdy umożliwiające im płynne i komfortowe przejście do jazdy w terenie. Natomiast starzy wyjadacze wracają do ćwiczenia podstaw, aby zwalczyć utrwalone przez lata błędne nawyki. Oczywiście wszystko to pod czujnym okiem instruktorów z Fundacji POMBA.

IMG_0426

Źródło zdjęcia: Rowerowe Podhale

Średnio zaawansowane szkolenie z techniki jazdy

Ekipa MTB Academy poprowadzi blok zajęć dla średnio zaawansowanych! Szkolenie będzie się składać z takich elementów jak:

 1. a) Teoretyczne wprowadzenie do zajęć – nauka prawidłowej postawy na rowerze, balans ciałem podczas jazdy, efektywne używanie hamulców, czytanie terenu i dobór odpowiedniej linii przejazdu.
 2. b) Rozgrzewka przed częścią praktyczną.
 3. c) Korygowanie pozycji na rowerze podczas pokonywania rozstawionego slalomu.
 4. d) „Pompowanie”, czyli optymalne wykorzystanie nierówności trasy.
 5. e) Nauka skoków na załamaniach terenu i małych kickerach.
IMG_0518

Źródło zdjęcia: Rowerowe Podhale

Zaklep miejscówkę

Ogólny limit uczestników wynosi 100 osób - w tym 50 miejsc na podstawowe szkolenie techniki jazdy i 50 na szkolenie średnio zaawansowane. Przypisanie do grup szkoleniowych następuje automatycznie zgodnie z kolejnością zgłoszeń. Skład grup szkoleniowych zostanie podany podczas rozpoczęcia warsztatów.

img_0386

Źródło zdjęcia: Rowerowe Podhale

Co zawiera wpisowe?

W ramach wpisowego, w pakiecie standardowym bez noclegu znajduje się (dostępne na terenie bazy Cyklo Warsztatów): wybrane szkolenie praktyczne z techniki jazdy, szkolenia teoretyczne w ramach prezentacji i wykładów, wyżywienie na piątkowym ognisku, obiad i kolacja w sobotę, obiad i ognisko w niedzielę, możliwość przechowanie sprzętu rowerowego w strzeżonym depozycie, uczestnictwo w imprezie integracyjnej, seanse w saunie oraz przewodnictwo lokalnych rowerzystów podczas trwania wycieczek enduro. Ponadto istnieje możliwość wykupu pakietu rozszerzonego o noclegi 22/23/24 IV w MTB Hostelu lub Willi Aniołówka. Informujemy również, że nie ma możliwości zakupu pakietu "na miejscu". Zapisy na: www.rowerowepodhale.eu

img_0360

Źródło zdjęcia: Rowerowe Podhale

Testy rowerów

Sponsorzy rowerowi udostępnią mnóstwo sprzętu do testowania! Dzięki tej opcji będziecie mogli pojeździć w terenie na rowerach różnych producentów i sprawdzić, jak sprawują się ich produkty.

Cyklo Warsztaty wspierają

 • WSPÓŁORGANIZATOR: MTB Hostel Kościelisko
 • PARTNERZY: Fundacja POMBA, MTB Academy, Tadeusz Bukowski Szef Kuchni, Kraina Smaku Grzegorza Lelka
 • SPONSORZY: Kross, Tomar Kraków - sklep rowerowy, Beastie Bikes, Pakfol
 • PATRONI MEDIALNI: Magazyn Bike, EMTB.pl JoyRide, 1enduro.pl, MTB.pl, dh-zone.com

 

Chcesz wesprzeć wydarzenie? Napisz: gmozdzynski@rowerowepodhale.eu