To był gorący weekend…

W ostatni weekend wiele się działo – zarówno na lokalnym podwórku, jak światowej scenie UCI. Postanowiliśmy zebrać najważniejsze fakty dotyczące tych dni i zaserwować w telegraficznym skrócie - bo warto wiedzieć, co w trawie piszczy.

P-20160423-00398_News

Troy Brosnan był czarnym koniem wyścigu DH w Cairns. Foto: Bartek Woliński

Bruni bierze rewanż

Pierwszym bohaterem ubiegłego weekendu jest Loic Bruni. Tym razem Francuz zdołał wytrzymać ciężar presji i wykręcił najlepszy czas w drugiej edycji zjazdowego Pucharu Świata UCI. Trasa w Carins znów pokazała, że wcale nie należy do łatwych. Pikanterii dodał mocny opad deszczu. W tych warunkach wszyscy obserwowali zacięty bój pomiędzy Brunim i Gwinem – triumfatorem wyścigu w Lourdes. Do walki włączył się też Troy Brosnan, który był najszybszy w kwalifikacjach. Ostatecznie jednak to Loic zgarnął największą ilość punktów. Drugi był Brosnan, a trzeci Mick Hannah – który najwidoczniej wrócił do gry. Gwin „dopiero?” czwarty – ale spokojnie. Sezon dopiero się rozkręca!

Powtórka wyścigu dostępna na Red Bull TV (klik).

P-20160423-00426_News

Loic i jego historyczny triumf. Foto: Bartek Woliński

Schurter vs Absalon

Carins otwierało serię wyścigów XCO UCI. Zatem emocje sięgały zenitu, bo to pierwsze show, w którym topowi zawodnicy zaprezentują swoją formę. Wyścig był bardzo ciekawy i pełen małych i dużych dramatów. Ostatecznie pierwszy na mecie zameldował się Nino Schurter. Nie była to jednak tylko i wyłącznie kwestia jego świetnej formy, ale też pecha, którego ofiarą padł m.in. Julien Absalon.

Nino Schurter performs at the UCI XCO World Tour in Cairns on April 24th 2016

Nino zgarnął zwycięstwo, ale nie było łatwo... Foto: Bartek Woliński

Pośród damskiej elity triumfowała Annika Langvad. Podium uzupełniła Linda Ingergand i Rebecca Henderson.

Powtórka wyścigu dostępna na Red Bull TV (klik).

P-20160424-00188_News

Oto najszybsza zawodniczka damskiej elity XCO. Foto: Bartek Woliński

Kross Racing Team z pazurem

Do Cairns pofrunęła męska część Kross Racing Teamu. Na starcie zameldował się doświadczony Fabian Giger i debiutujący w elicie Bartek Wawak. Chłopaki dzielnie stawili czoła trudnym warunkom i mocnym rywalom. Ostatecznie Giger zakończył wyścig na 8. lokacie, natomiast Barek uwieńczył debiut 40-tą lokatą. Gratulujemy i bacznie śledzimy ich dalsze starty!

Zawodnicy KRT  na trasie Fot Tomasz Swierczynski

Giger i Wawak w akcji. Foto: Tomasz Swierczyński

Łukasik wygrywa w śniegu

W ubiegły weekend rozegrano także pierwszą odsłonę serii Pucharu Polski Diverse Downhill Contest. Na znanej trasie na Górze Żar stawiła się polska elita zjazdowców, u boku której nie zabrakło też wielu zagranicznych zawodników. Niestety plany pokrzyżowała pogoda, która pokryła trasę białym puchem. Anomalia nie zniechęciła zawodników, jednak mocno utrudniła im jazdę. W tych spartańskich warunkach najszybszy okazał się Sławek Łukasik. Podium uzupełnił Wojtek Czermak i Martin Knapec. W pozostałych kategoriach triumfowali: Sebastian Macura, Aleksander Wieczorkiewicz, Dominik Pycia, Sonia Skrzypnik, Konrad Zamojski, Tomasz Raszyk i Mateusz Rajpold.

Pełne wyniki dostępne na stronie organizatora zawodów (klik).

DDHC ŻAR Staronphoto IMGL2256 2016

Definicja niedzielnych warunków na Górze Żar. Foto: Piotr Staroń