Łukasik i Śliwa błyszczą w Kranjskiej Gorze

Po zaskakującej inauguracji Pucharu Świata UCI DH w Lourdes przyszła pora na pierwszą odsłonę tegorocznej serii Pucharu Europy iXS. Zawody odbyły się na znanej i wymagającej trasie w Kranjskiej Gorze. Na drugim miejscu podium męskiej elity stanął Sławek Łukasik. Natomiast w Masterstach najszybszy okazał się Michał Śliwa.

Puchar Europy iXS jest dobrą alternatywą dla Pucharu Świata UCI. Wielu czołowych zawodników stara się łączyć dwie serie, bo świetnie się uzupełniają i pozwalają nie wypadać z „racingowego” drygu. Po ścigankach w Lourdes przyszła pora na Kranjską Gorę. Na miejscu stawiło się liczne grono znanych zawodników i zawodniczek. Pośród nich nie zabrakło także polskiej eskadry zjazdowców.

A

Podium kategorii elita - Sławek Łukasik po lewej stronie. Foto: iXS

Sławek Łukasik - zawodnik NS Bikes Factory Teamu - zaliczył świetny występ i ostatecznie finały kategorii elita zakończył na 2. miejscu ( czas 2:25). Szybszy tego dnia był jedynie Jure Zabjek, który na metę wpadł z czasem 2:23. Drugi z Polaków w elicie - Wojtek Czermak - pojechał nieco wolniej i z czasem 2:36 wywalczył 21. lokatę.

W kategorii U19 dobre, 10. miejsce, zajął Michał Ziobro. Sukces wpadł także na konto Michała Śliwy. Weteran polskiego downhillu zaliczył świetny występ i w kategorii Masters tego dnia nie miał sobie równych.

a

Michał Śliwa w akcji. Foto: iXS