Snow Alert! – pogodowy update

Kwiecień plecień bo przeplata - trochę zimy trochę lata. To przysłowie w tym roku sprawdza się w 100%. Na początku temperatury ponad 20 stopni, a od kilku dni zimno i sypie białym puchem. Nie byłoby może w tym nic niepokojącego, gdyby nie to, że w ten weekend szykuje się kilka imprez rowerowych w górach. 

Widok live z kamery na Stożku nie zachęca do jazdy na rowerze.

Puchar Polski w Zjeździe - Wisła Stożek

Zjazdowcy mogą być zaniepokojeni widokiem z kamery na górnej stacji wyciągu na Stożku (dla ciekawych widok live TUTAJ) Jednak jak zapewnia organizator imprezy Tomek Gagat, po śniegu do niedzieli nie będzie ani śladu:

"Zawody odbędą się na 100 %, w chwili obecnej jest jakieś 10-15 cm śniegu w lesie, ziemia nie jest zmarznięta więc śnieg zejdzie bardzo szybko. Jutro po wieczór ma padać deszcz, więc jeszcze bardziej to przyspieszy. Dla pewności dzisiaj chłopaki - Jakub Pysz z ekipą usuwają śnieg z trasy, więc trasa będzie w 100 % przejezdna.

Zapewnimy miejsca do rozgrzania się, oraz dodatkowe namioty na starcie, pod którymi będzie można się schować oczekując na start. Jeszcze dziś puścimy oficjalny komunikat na naszym profilu i dołączymy zdjęcia z trasy. My zjazdowcy to twardzi ludzie, lekkiego śniegu się nie boimy!"

Enduro Trails #1

W ten sam weekend zupełnie niedaleko Wisły odbędą się zawody Enduro w Bielsko Białej.
Dziś w Bielsku było biało, ale najprawdopodobniej do niedzieli śnieg stopnieje. Jednak nie ma co liczyć na jazdę na luzie - trasy będą na pewno dużo bardziej wymagające. Na profilu FB Enduro Trails pojawił się następujący wpis:

"W związku z panującymi warunkami w górach….zawody odbędą się zgodnie z planem :)Prolog w sobotę zaczynamy o 16 a zawody w niedzielę od 9 (dokładne info jutro wieczorem).

Jest tak: na górze mamy do 5 cm topniejącego śniegu, wystarczy jeden słoneczny dzień lub parę przejazdów na trasie by zniknął. Prognozy na weekend nie są najgorsze (http://www.accuweather.com/…/275782/hourly-weather-f…/275782). Trasy na pewno będą mokre i śliskie, ale większych opadów raczej nie będzie. W sumie, skoro już tak nas wiosna potraktowała, to mógłby się ten śnieg ostać obok tras, byłby niezły klimat…

Załatwiamy właśnie duże termosy na Bufet i ciepły posiłek zaraz po zawodach, dołożymy też starań, żeby wszystko przebiegało możliwie płynnie, bo w takich warunkach najgorsze są dłuższe postoje.

No i najważniejsze, mimo tak wymagających warunków zdecydowana większość z 227 zarejestrowanych potwierdziła udział (aktualizacja listy wkrótce się pojawi), WIELKI SZACUN DLA WAS! Będziemy robić co się da, żeby trasy były w jak najlepszym stanie, idziemy w teren osuszać 😉

aaa i jeszcze jedno, już nie podnosimy opłat startowych, jeśli ktoś rozważał start to zostały 23 miejsca, prosimy tylko nie wpisywać się już w sobotę i niedzielę..."

Taki widok z okna przesłał nam Maciek Kucbora, który mieszka tuż przy Koziej Górce w Bielsku!