Podsuwamy plan na rowerowy weekend

W zasadzie większość z nas już od środy nerwowo spogląda w kalendarz i odlicza dni do kolejnego weekendu. No bo w końcu to czas, kiedy można oddać się przyjemnością takim jak jazda na rowerze – i to nie tylko na lokalnych trasach, ale także bardziej odległych, górskich miejscówkach.

Przeprawa-statkiem

Jedna z ciekawych opcji na spędzenie „weekendu w siodle” będzie miała miejsce już za kilka dni nad malowniczym Zalewem Czorsztyńskim. W ramach imprezy obędzie się wiele interesujących przedsięwzięć. Uczestnicy będą mogli skorzystać ze szkoleń, rowerowego przedszkola, zobaczyć projekcje ciekawych filmów rowerowych czy po prostu spędzić czas w świetnym towarzystwie równie wkręconych ludzi.

Poniżej w telegraficznym skrócie przedstawimy wam poszczególne elementy „Rowerowego Weekendu”. Pochwalamy organizatorów za to, że pomyśleli o rozrywce dla każdego – niezależnie od wieku i poziomu zaawansowania jazdy.

facebook_wydarzenie_09072016

SZKOLENIA ENDURO DLA POCZĄTKUJĄCYCH

Lekko ponad 10 kilometrów od Niedzicy znajduje się Joy Ride BIKE Park Kluszkowce, gdzie w sobotę MTB Academy zorganizuje szkolenia rowerowe. Jeżeli chcecie nauczyć się sprawnie i prawidłowo pokonywać bandy, skakać niewielkie dropy czy dowiedzieć się jak dobrać sprzęt, to koniecznie musicie tam być! Dla osób, które nie posiadają roweru zjazdowego/enduro lub ochraniaczy będzie możliwość ich wypożyczenia na miejscu po wcześniejszej rezerwacji mailowej - wypozyczalnia@joyride.pl

WYCIECZKA ENDURO DLA ZAAWNASOWANYCH

Członkowie tej samej ekipy szkoleniowej zorganizują dla Was wycieczkę, dzięki której przejedziecie około 20 km po lokalnych trasach otaczających Kluszkowce. Będą ładne widoki, długie OS’y i koleżeńska atmosfera. Tylko już teraz zaznaczamy - wycieczka przeznaczona jest dla riderów, którzy mają za sobą już nie jeden OS enduro. Grupa poprowadzona przez Szymona Tasza ruszy na 3 i 4 odcinek znany z zawodów Kellys Enduro podczas Joy Ride BIKE Festival.

Video z OS3: https://youtu.be/fbGh39S6zGE

Video z OS4: https://youtu.be/cOxqo9SF9qI

Szkolenia-Downhill

ROWEROWE PRZEDSZKOLE

Organizatorzy zadbali także o zabawę najmłodszego grona uczestników eventu. Pomoże w tym tor, który został stworzony przez ekipę Joy Ride Crew. To właśnie na nim szkoleniowcy postarają się wprowadzić najmłodszych rowerzystów w świat bezpiecznej i sprawnej jazdy. Plan jest prosty: przy pomocy instruktora dzieci do lat 13 pokonują takie przeszkody jak muldy, bandy, mini skocznie czy slalom. Wymagane jest posiadanie własnego roweru oraz kasku.

ROWEROWE KINO AKCJI

Ukoronowaniem eventu będzie pokaz najlepszych produkcji rowerowych ostatnich lat. Na plenerowym ekranie kinowym pojawią się:

kino

HARMONOGRAM

  • 11:00 – Spotkanie Enduro (szkolenia + wycieczka) przy wejściu do Herbaciarni u Sherlocka w Niedzicy (Widokowa 2, Niedzica)
  • 11:00 – 11:15 - Wspólny przejazd do Zatoki
  • 11:15 – 11:45 – Przeprawa statkiem „Harnaś” na drugą stronę brzegu (koszt 15zł)
  • 11:45 – 12:15 – Wspólny przejazd do Kluszkowiec
  • 12:15 – Podział na grupy: Początkujący – zostają w Joy Ride Bike Parku z Wiktorem Mikołajczykiem /Zaawansowani – jadą na dwa pobliskie OS’y z Szymonem Taszem
  • 16:30 – Ponowne spotkanie grup i przejazd do Zatoki
  • 17:00 – Powrót do Niedzicy statkiem (koszt 15zł)
  • 17:30 – 20:00 – Zajęcia z instruktorem w rowerowym przedszkolu rozłożonym przed Herbaciarnią u Sherlocka (Widokowa 2, Niedzica)
  • 20:30 – 23:00 – Projekcja filmów rowerowych (Widokowa 2, Niedzica)

Więcej na temat przedsięwzięcie przeczytacie na facebooku: https://www.facebook.com/events/1852429371651610/