Nove Mesto w 10 punktach

Ubiegły weekend upłynął nam m.in. pod znakiem inauguracyjnej edycji Pucharu Świata XCO, która odbyła się w Novym Mescie. Kultowa trasa nie zawiodła oczekiwań, a zawodnicy zrobili prawdziwe show. Pierwsze skrzypce zagrał duet Schurter & Langvad. Więcej na ten temat w naszym ekspresowym podsumowaniu.

  1. Maja Włoszczowska zajmuje 4. miejsce!
  2. Polki na trasie: świetny debiut w elicie zaliczyła Aleksandra Podgórska – 27. miejsce. Poza nią świetnie zaprezentowała się Katarzyna Soluś-Miśkowicz – 25. miejsce, Paula Gorycka - 57. miejsce oraz Magdalena Sadłecka - 69. pozycja.
  3. Polacy na trasie: Bartek Wawak – 25. miejsce, Marek Konwa – 44. miejsce, Maciej Jeziorski - 97. miejsce.
  4. W męskiej elicie wygrywa Nino Schurter, który tego dnia znów był bezkonkurencyjny. To jego 21 pucharowe zwycięstwo. Czapki z głów!
  5. W damskiej elicie triumfuje Annika Langvad. Dunka jest w gazie, więc jesteśmy bardziej niż pewni, że w jej przypadku to nie ostatnie zwycięstwo w tym sezonie
  6. Trasa w Novym Meście to kwintesencja XC. Szybka, ciasna, z dużą ilością hopek i rock gardenów. Naszym zdaniem powinna zostać umieszczona w encyklopedii mtb pod hasłem – perfekcyjna trasa XC.
  7. Połowa zawodników w top 10 męskiej elity to Francuzi. Jakieś wątpliwości co do tego, kto jest europejską potęgą kolarską?
  8. Wielkość zębatki korby Nino Schurtera? Podpowiemy… 38 zębów. Zważając na ilość i intensywność pojazdów ciężko nie zgodzić się ze stwierdzeniem, że w nogach szwajcara skrywa się istny dynamit.
  9. Jeśli oglądaliście transmisję na Red Bull TV, to może wypatrzyliście spektakularny upadek tuż po starcie zawodników. Bohaterem tego „salto mortale” był Matthias Stirneman, który zerwał łańcuch.
  10. Przegapiliście transmisję? Powtórkę znajdziecie na Red Bull TV, natomiast pełne wyniki dostępne są na stronie UCI.