Monachijskie fikołki

Głównym wydarzeniem minionego weekendu były Mistrzostwa Świata UCI XC/XCE. Trzeba jednak zaznaczyć, że nie był to jedyny event w tym czasie. W Monachium odbyła się (pomimo kapryśnej pogody) jedna z najważniejszych imprez w sezonie – Swatch Pime Line.

Zawody Swatch Prime Line należą do jednej z czterech pozycji w kategorii Diamond Series – czyli najważniejszej grupy w ramówce ligi FMB World Tour. Co to znaczy? Mniej więcej tyle, że poza sporą ilością punktów do „generalki” można ugrać też niezłe nagrody.

sd05_16_spl_nico scholze_Web

Zawodnicy często łamią prawa grawitacji.

W Monachium pojawiła się cała śmietanka slopestyle’u – nie zabrakło najlepszych Europejczyków, a także reprezentantów zza Wielkiej Wody. W grupie uczestników był także nasz rodak – Szymon Godziek, który ostatecznie zajął dobre 9. miejsce. Inną ciekawostką jest fakt, że w zawodach wystartował także Drew Bezanson – znany zawodnik bmx, który coraz częściej „romansuje” z rowerami mtb.

O tym jak wyglądały zawody na imponującym torze, którego część pływała na wodzie, dowiecie się oglądając poniższy klip. Pod nim wyniki zawodów Swatch Prime Line 2016. Tym razem triumfował Nicholi Rogatkin, który w sezonie 2016 dysponuje rewelacyjną formą i precyzją w dokręcaniu swoich popisowych sztuczek.

SPL16-Results

Wyniki Swatch Prime Line 2016.