Imponujące 15 kilo karbonu

Jeszcze kilka sezonów temu nikogo nie dziwiły zjazdówki ważące blisko 20 kilo. Jednak materiałowa rewolucja i rozpowszechnianie karbonu jako popularnego budulca ram sprawiło, że nawet najcięższe rowery w branży mtb szybko wyszczuplały. Zatem jak wygląda obecny kanon? Jego przedstawicielem może być dzieło marki Propain.

1

Propain Rage CF. Foto: Propain Bikes

Niemiecki Propain to marka alternatywna, która podąża swoją drogą. Ich rowery sprzedawane są w systemie direct-selling, zatem bezpośrednio trafiają do klienta. Są bardzo atrakcyjne cenowo, świetnie dopracowane i zbudowane na szkielecie ciekawych ram z autorskim projektem zawieszenia.

Jednym z najświeższych okazów w ofercie marki Propain jest zjazdowy model Rage CF. Poniżej w kilku punktach nakreślimy wam charakterystykę tego imponującego roweru, o którym zaczęliśmy marzyć…

Co warto wiedzieć o Propain Rage CF?

  • W pełni karbonowa rama dostępna będzie w sporej ilości konfiguracji geometrii. Kupujący może wybierać z trzech wielkości przedniego trójkąta oraz dwóch wielkości wahacza.
  • Waga ramy jest imponująca – 3,1 kg. Dzięki temu waga kompletnego roweru została obniżona do rezultatu, który podnosi temperaturę. Stockowy rower w wadze lekko powyżej 15 kg. Czego chcieć więcej?
  • Marka Propain zasłynęła z autorskiego zawieszenia, które od wielu sezonów zbiera bardzo dobry feedbacku użytkowników i zawodników. W nowej odsłonie modelu Rage popracowano, by początek skoku był nieco bardziej progresywny niż wcześniej.
  • W pierwszej limitowanej serii modelu Rage CF znajdziemy metryczny damper o sporej wielkości (250 x75 mm).
  • Każdy model wyposażony będzie w regulację kąta główki oraz tylnej osi w wahaczu. Skrajne ustawienia pozwolą zmienić bazę w zakresie aż 34 mm!
  • Już 10 października wystartuje „preorderowa” sprzedaż modelu Rage CF w limitowanej serii. Cena jaką trzeba zapłacić za posiadanie tej zabaweczki jest niemała, bo 4999 euro. Z drugiej strony za ten wór dukatów otrzymujemy naprawdę nowoczesny i w pełni hyperski rower, za którym wszyscy będą się oglądać i który na pewno nie rozczaruje was na trasie.

Galeria

2

Propain Rage CF. Foto: Propain Bikes

3

Propain Rage CF. Foto: Propain Bikes

4

Propain Rage CF. Foto: Propain Bikes

5

Propain Rage CF. Foto: Propain Bikes

6

Propain Rage CF. Foto: Propain Bikes

7

Propain Rage CF. Foto: Propain Bikes