Mistrzostwa Europy w zjeździe – to już w weekend!

Najlepsi zawodnicy DH oraz ich wierni kibice długo czekali na ten moment. Już w najbliższy weekend w Wiśle zostaną rozegrane tegoroczne ME DH, które kolejny raz wyłonią najszybszych riderów Starego Kontynentu. Pomoże w tym trasa przeegzaminuje technikę, kondycję i sprzęt.

Diverse Downhill Contest Wisła 3I0A2475

Autor zdjęcia: Piotr Staroń

Panie, Panowie – jeśli lubicie rowerowe emocje najwyższej jakości, to w weekend 27-28 sierpnia nie może zabraknąć was w Wiśle na Górze Stożek. Dlaczego? Oto trzy powody…

Konkretna trasa i obsada

W ubiegłym roku trasa została zmodernizowana, a na jej ulepszenie zużyto wtedy między innymi 30 ton kamieni i 600 ton ziemi, która została uformowana w dwie ogromne skocznie oraz bandy ziemne. W tym roku jej sprzątanie i odświeżanie dobiegło już końca i trasa o długości 1600 metrów, obfitująca w liczne odcinki specjalne, jest gotowa na przyjęcie zawodników. Poniżej możecie zobaczyć nagranie z kasku Sławka Łukasika podczas jednego z treningów.

Diverse Downhill Contest Wisła 3I0A2798

Autor zdjęcia: Piotr Staroń

Whipy, foodtrucki i wieczorne kino

Poza konkursem głównym organizatorzy przygotowali również atrakcje dodatkowe. W sobotę na Stożku po zakończeniu konkursu Monster Best Whip odbędzie się wielkie ognisko oraz kino plenerowe, podczas którego emitowane będą filmy o tematyce rowerowej. Na miejscu dostępna będzie również strefa food truck.

Diverse Downhill Contest Wisła 3I0A1357

Autor zdjęcia: Piotr Staroń

Idealne warunki pogodowe

Fajnie, kiedy można pościgać się w strugach deszczu i konkretnym błocie – ale to tylko perspektywa zawodników. Kibice nie przepadają za taką pogodą i ślizganiem się na górskich stokach. Jednak taki scenariusz nie będzie tego weekendu wcielony w życie. Według dokładnych prognoz w Wiśle będzie przyjemna temperatura i ani kropli deszczu. Zapowiada się więc piknikowa aura i prawdziwe rowerowe show!

Diverse Downhill Contest Wisła 3I0A2982

Autor zdjęcia: Piotr Staroń

Zobaczcie video, poczujcie prędkość i adrenalinę i koniecznie wybierzcie się do Wisły w ostatni weekend wakacji, na który meteorolodzy zapowiadają piękną pogodę, aby kibicować najlepszym zawodnikom Europy!

ME_DDHC_WISLA16