Mały, ale wariat – poznaj nowy duet kamer Mio

Jeśli nieodłącznym elementem waszego rowerowego wyposażenia jest kamera akcji, to ten news może was zainteresować. Co prawda konkurencja na rynku jest duża i łatwo wskazać najpopularniejsze produkty tego typu, ale dynamika rynku i rozwój technologii stale pozwala ulepszać sprzęt i prezentować jeszcze ciekawsze rozwiązania. Tym tropem poszła firma MiTAC, właściciel znanej marki Mio.

0

Jak w skrócie zaprezentować nowe modele MiVue M510 i M560?

Może tak… To nowe produkty od właściciela marki, firmy MiTAC. Producent postawił na jasną przesłonę, wodoodporną i lekką obudowę wykonaną z aluminium oraz łatwe i bardzo intuicyjne sposoby obsługi. Brzmi dobrze, prawda?

A propos jasnej przesłony

Te niewielkie kamerki zarejestrują wszystkie ważne lub ciekawe momenty, które mogą wydarzyć się na trasie. Obiektyw o kącie widzenia 130 stopni i przesłonie F1.8 ze szklanymi soczewkami zapewnia wiarygodną rejestrację każdego detalu nawet przy słabym oświetleniu. Kamery oferują nagrywanie filmów w jakości Full HD, czyli rozdzielczości 1920x1080 pikseli, z prędkością 30 kl./s.

3

Dla jeszcze lepszej jakości nagrywanego obrazu, szczególnie w słabych warunkach oświetlenia, topowy model – MiVue M560 – został wyposażony w sensor Sony IMX322 CMOS z matrycą wielkości 2 megapikseli, zbudowany na bazie przetwornika 1/2.8.

Mały, ale wariat

Dzięki zastosowaniu aluminium kamera jest odporna na wpływ skrajnych temperatur, które występują w ostatnim czasie w Polsce. Urządzenie można używać i przechowywać w miejscach, gdzie panują warunki od -40 do 75oC. Korzystając zatem z urządzenia w temperaturach mieszczących się w zakresie roboczym, możesz mieć pewność, że kamera nagle nie wyłączy się, a akumulator zachowa swoją wydajność.

1

Rejestratory są zgodne ze standardem IPX7. Oznacza to, że są wodoodporne i pozwalają nagrywać obraz do 30 minut przy zanurzeniu w wodzie na głębokości do 1 metra bez potrzeby korzystania z dodatkowych zabezpieczeń. Ponadto kamery zostały wyposażone w filtr IR i 6 szklanych soczewek chroniących obiektyw, które zapobiegają efektowi rozmycia rejestrowanych nagrań. Używanie kamery w nawet najbardziej spontanicznych sytuacjach ułatwia obsługa tylko jednym przyciskiem oraz dioda sygnalizacyjna.

Kamery pozwalają rejestrować obraz również, gdy są podłączone do zasilania. W ten sposób przy użyciu karty o pojemności 32 GB możesz zapisać ponad 5 godzin materiału bez potrzeby nadpisywania plików. Wbudowany akumulator o pojemności 1200 mAh pozwala na nagranie do 3 godzin materiału bez źródła zasilania.

5

Do MiVue M560 została również dołączona wodoodporna ładowarka, która pozwala na ciągłe nagrywanie nawet w trudnych warunkach pogodowych oraz kompatybilny z akcesoriami GoPro uchwyt mocujący. Pozwala przytwierdzić kamerę nie tylko do kasku, ale również do wszelkiego rodzaju rur, ram, kierownic, zamontować na głowie w formie opaski czy też na klatce piersiowej w formie szelek. Możliwości jest wiele, a nagrywanie nawet w najtrudniejszych warunkach staje się niezwykle proste!

Podczas zapisu filmu powstają pliki o rozszerzeniu .mov (H.264). Jest to jeden z najlepszych standardów kompresji i odczytu danych ze względu na ich mały rozmiar i wysoką jakość.

2

Nagrywaj, analizuj, udostępniaj

Dzięki wyjściu USB po zakończeniu nagrywania możesz w prosty i szybki sposób odtworzyć zapis z kamery na zewnętrznym urządzeniu za pomocą multimedialnej platformy Mio MiVue Manager. Aplikacja jest kompatybilna z systemami Windows 7, 8, 10 oraz Mac OS X i pozwala na bezpośrednie dzielenie się materiałami w serwisach społecznościowych takich jak Facebook czy Youtube.

A co z ceną?

Nowe kamery będą dostępne na polskim rynku na przełomie czerwca i lipca 2016. Proponowana cena poszczególnych modeli to odpowiednio 730 zł dla modelu M560 oraz 599 zł dla modelu M510.