Wyścig w Bad Sackingen zakończył się ciężkim finiszem, w trakcie którego Włoszczowska stoczyła zaciętą walkę z Janą Belomoiną. Niestety tym razem Polka musiała uznać jej wyższość. Podium uzupełniła Corina Gentenbien. W gronie mężczyzn królował Mattias Fluckiger przed Maximem Marottem i Victorem Koretzky’m.
Tuż po samym starcie Maja Włoszczowska uplasowała się w czołówce wyścigu. Jednak już od drugiej rundy szczególnie mocno pilnowała jej późniejsza triumfatorka – Jana Belomoina. Polka próbowała atakować, ale świetnie dysponowana Ukrainka odpierała jej ataki, by ostatecznie zapewnić sobie triumf udaną ucieczką na finiszu. Jolanda Neff, druga z reprezentantek Kross Racing Team, zakończyła rywalizację na 8. miejscu.
W wyścigu męskiej elity team Krossa reprezentował duet Bartłomiej Wawak i Fabian Giger. Szwajcar od początku plasował się w czołówce i walczył o najwyższe lokaty. Po trzecim okrążeniu zaczął odczuwać wysoką temperaturę i ukończył ściganie na 9. lokacie. Bartłomiej Wawak finiszował na 18. miejscu.
Kolejny wyścig ekipy Krossa już za dwa tygodnie. Tym razem zawodnicy i zawodniczki powalczą o zwycięstwo podczas wyścigu w Haiming.