Legenda przechodzi do Speca

Wymieniając kilka najważniejszych osobistości, które w największym stopniu przyczyniły się do kreowania środowiska mtb, nie sposób byłoby ominąć Jareda Gravesa. Australijczyk to żywa legenda i jeden z rowerowych tytanów, który triumfował praktycznie w każdej dziedzinie racingowego kolarstwa górskiego.

Jared Graves przechodzi do teamu Specializd Enduro. Foto: Iamspecialized

Jared Graves przechodzi do teamu Specializd Enduro. Foto: Iamspecialized

Jared Graves to bohater i idol tysięcy riderów na całym świecie. W trakcie swojej bujnej kariery zawodowego „racera” Australijczyk ścigał się w praktycznie wszystkich dziedzinach rowerowej rywalizacji – od BMX racingu, przez 4x, dual slalom, downhill, xc i enduro. W wielu przypadkach pełne zaangażowanie w treningi i sumienne starty w zawodach procentowały mistrzowskimi tytułami i imponującą kolekcją medali. Tyczy się to zwłaszcza ostatniej dekady, w trakcie której Graves wspierany był przez takie marki jak Monster Energy Drink, Troy Lee Designs czy Yeti Cycles. Charyzmatyczna marka z Colorado głównie dzięki jego wizerunkowi zbudowała swoją potęgę. W końcu Graves wielokrotnie triumfował w najważniejszych seriach zawodów UCI, stawiając turkusową maszynę przy podium. Niestety ten rozdział w rowerowej historii świata to już przeszłość.

Nowa maszyna Jareda Gravesa jest już podpisana. Foto: Iamspecialized

Nowa maszyna Jareda Gravesa jest już podpisana. Foto: Iamspecialized

Kilka dni temu w sieci pojawiła się oficjalna informacja, według której Graves zakończył wieloletnią współpracę z marką Yeti. Fani i obserwatorzy światowej czołówki mtb zastanawiali się, czy to początek końca kariery Gravesa, który być może pójdzie w ślady Fabiena Barela i z aktywnego ściganie przesunie się do kadr zarządzających teamami. Na szczęście niejasności szybko się wyjaśniły i okazało się, że nowym sponsorem i dostawcą sprzętu dla utalentowanego Australijczyka będzie jedna z największych korporacji rowerowych na świecie – amerykański gigant Specialized. Zatem w sezonie 2016 teamowym kolegą Gravesa będzie m.in. Curtis Keene (jego dawny oponent z tras EWS), a sam Jared zasiądzie za sterami topowych wersji modelu Enduro i Stumpjumper. Ciekawe tylko, czy utalentowany rider szybko odnajdzie się w nowym teamie i na nowej maszynie. Czekamy na pierwsze sukcesy, o których niezwłocznie was poinformujemy.

W ramach współpracy Graves będzie korzystać z pełnej gamy komponentów Speca. Foto: Iamspecialized

W ramach współpracy Graves będzie korzystać z pełnej gamy komponentów Speca. Foto: Iamspecialized

"Strasznie cieszy mnie fakt, że dołączyłem do oddziałów Specializeda. Żadna inna marka nie dysponuje tak bogatą i różnorodną ofertą rowerów i sprzętu, przy tym jednocześnie stale angażuje się w jej rozwój i dążenie do osiągnięcia sukcesów. To dla mnie bardzo motywujące" - Jared Graves.


Zdjęcia: