Kross Rowerowe Podhale Skład Atakuje

Już 23 kwietnia na zawodach MTB Enduro Trails w Bielsku-Białej zadebiutuje team Kross Rowerowe Podhale Skład, który reprezentują: Mariusz Bryja, Robert Piekara i Stanisław Rusnak. Zapowiadają się nie lada emocje, jako że warunki w ten weekend będą naprawdę trudne!

Kross Rowerowe Podhale Skład w swoim naturalnym środowisku

Kluczowym czynnikiem dla powstania drużyny była kilkuletnia współpraca marki Kross ze stowarzyszeniem Rowerowe Podhale, która okazała się istną kuźnią talentów. Robert Piekara wygrywał praktycznie większość zawodów Enduro w Polsce w sezonie 2016, Staszek Rusnak, często gościł na podium, a ekipie Rowerowego Podhala nie brakuje utalentowanych zawodników takich jak Jakub Gąsienica, Marcin Karpęcki, Marcin Sichelski czy Mateusz Krzysik.

Sięgać po najwyższe laury

Mariusz Bryja - lider Kross Rowerowe Podhale Skład - na rowerze jeździ od 24 lat i od zawsze jego uwagę przyciągała dyscyplina enduro. Najczęściej zapuszcza się na single tracki w Bukowinie Tatrzańskiej i Kościelisku. Od końca lat ’90. myślał o połączeniu kategorii downhill z cross-country i uczestniczeniu w zawodach w których pod górę wszyscy zawodnicy musieliby wjeżdżać o własnych siłach, a w dół ścigaliby się na czas po jak najtrudniejszych trasach. Taka okazja trafiła się w 2009 roku na pierwszych historycznych zawodach enduro w Polsce, które zorganizowano w Świeradowie Zdroju.

 I to podczas deszczu padającego poziomo, po wyjątkowo trudnej trasie. Zawody te ukończyłem na pierwszym miejscu. Od tej pory z reguły kiedy tylko startuję, to kończę w pierwszej trójce – tłumaczy Bryja, obecnie jeżdżący na modelu Moon. -  Jest to rower bardzo wszechstronny - ma bardzo dobrą geometrię i zawieszenie. Dosiadałem wielu rowerów, ale kiedy przejechałem się pierwszy raz na Krossie od razu mi spasował – zaznacza.

Mariusz Bryja i jego Kross Moon

Do Krossa jako zawodnik i ambasador marki przystąpiłem w 2014 roku. Stworzył mi dobre warunki do trenowania enduro i również do tworzenia różnego rodzaju filmów oraz zdjęć o tej tematyce. Jako, że jestem też członkiem Stowarzyszenia Rowerowe Podhale, zdecydowaliśmy wspólnie o stworzeniu teamu. Wyłoniliśmy z naszych szeregów najzdolniejszych riderów: Roberta Piekarę i Staszka Rusnaka. A Kross wspiera nas finansowo – opowiada o początkach drużyny Mariusz Bryja, obecnie najlepszy polski zawodnik w kategorii mtb enduro. Ten tytuł w barwach Kross Rowerowe Podhale Składu zdobył w poprzednim sezonie na wyścigu w Baligrodzie. Niestety obecnie kończy leczenie kontuzji i nie będzie mógł się zjawić na zawodach w Bielsku-Białej.

Im trudniej, tym większe emocje

Zdaniem Bryi w tym sezonie najciekawszą serią zawodów będzie właśnie Enduro MTB Series, bo są one przeprowadzane w formule "on sight". Jak to wygląda w praktyce? Nikt z zawodników nie zna trasy, dlatego trzeba wykazać się doskonałym refleksem i podejmować szybko właściwe decyzje podczas pokonywania os'ów.

Pierwszy z tych wyścigów czeka na Kross Rowerowe Podhale Skład już 20 maja w Srebrnej Górze. Pozostałe zostaną rozegrane w Mieroszowie, Baligrodzie i Szklarskiej Porębie.

Kross Rowerowe Podhale Skład w akcji!

Ekipa MTB.pl życzy teamowi sukcesów i dalszej owocnej współpracy ze sponsorem!

Stowarzyszenie Rowerowe Podhale powstało w 2014 roku. Jego głównym celem jest upowszechnianie modelu aktywnego stylu życia, czynnego wypoczynku i krajoznawstwa. Jego działacze organizują pokazy, szkolenia i imprezy sportowe. Promują zasady bezpieczeństwa podczas uprawiania dyscyplin rowerowych i edukują w kwestiach ekologii, ochrony środowiska oraz dziedzictwa przyrodniczego. Działają również na rzecz rozwoju infrastruktury rowerowej w regionie Podhala. Więcej informacji znajdziecie na stronie www.rowerowepodhale.eu.