Kolejne sukcesy Szymona Godźka

W ubiegły weekend najlepszy polski slopestyle'owiec startował w zawodach Red Bull District Ride w Norymbergii. Impreza, o której mowa, słynie ze swojej spektakularności, wielkich przeszkód i tłumu widzów. W tym roku Red Bull District Ride był także zwieńczeniem sezonu i ligi FMB World Tour. Szaman zaliczył świetny występ i kolejny raz podkreślił swój światowej klasy talent.

Szymon Godziek i jego nowa sztuczka. Foto: Bartek Woliński / Red Bull Content Pool

Centrum 950-letniej Norymberii kolejny raz zamieniło się w freestyle'ową arenę, na której walczyła światowa elita rowerowego slopestyle'u. W tym gronie nie zabrakło Szymona Godźka, który na tę okazję przygotował swój nowy, powalający trick - backflip superman one handed seatgrab - którego nie wykonał do tej pory żaden zawodnik (zobacz video). Premiera sztuczki miała miejsce kilka dni przed imprezą i wywołała w sieci wielkie poruszenie. Godziek zaprezentował swój imponujący trick już podczas rywalizacji Best Trick, ale tego dnia to Nicholi Rogatkin był lepszy. Zapewne ciekawi was, co trzeba zrobić, żeby przebić combosa Godzka... No to słuchajcie: Amerykanin jako pierwszy w historii zakręcił rotacje 1440 (na rowerze mtb). Jak wygląda taki trick? Zobaczcie to w klipie poniżej.

 

Tym trickiem Rogatkin zapewnił sobie zwycięstwo zarówno w konkursie Best trick jak i finałach zawodów slopestyle'owych. Jednak wyczyn Polaka nagradzany był równie głośną owacją. Godziek zakończył finałową rywalizację na 3. miejscu, co zagwarantowało mu 3. miejsce w tegorocznym rankingu FMB Diamond Series. Drugie miejsce zajął rewelacyjny Emil Johansonn (nowy nabytek Red Bulla), którego wynik pozwolił mu przejąć prowadzenie w generalce diamentowej serii - to dopiero debiut! Drugie miejsce w generalce zdobył "zakręcony" Rogatkin.

Red Bull District Ride Podium:

  1. Nicholi Rogatkin (USA) - 92.05
  2. Emil Johansson (SWE) - 91.34
  3. Szymon Godziek (POL) - 89.66

Ten combos w wykonaniu polskiego zawodnika przeszedł do historii. Foto: Sebastian Marko / Red Bull Content Pool

Powtórkę zawodów Red Bull District Ride znajdziecie poniżej.