Gorce Champion MTB – Otwarte Mistrzostwa Małopolski

Już 2 lipca zawodnicy i zawodniczki MTB spotkają się w Gorcach. Okazją do wspólnego ścigania będzie impreza Gorce Champion MTB, która na stromych zboczach Turbacza pozwoli wyłonić nowych Mistrzów Małopolski. Za organizację wyścigu odpowiedzialny będzie Cezary Zamana.

Co i jak?

Na obu dystansach uczestnikom przyjdzie zmierzyć się z majestatycznym i zaliczanym do Korony Gór Polski Turbaczem (1 310 m n.p.m.). Zawodnicy i zawodniczki zaliczą przy tym bardzo wymagający, liczący kilka kilometrów, podjazd od Obidowej. Poprowadzi on „Szlakiem Olimpijczyków”, nazwanym tak na cześć m.in. Justyny Kowalczyk. To właśnie na tej trasie szykowała ona formę przed swoimi największymi sukcesami. Dodatkowo, trzeba przygotować się na strome zjazdy, śliskie kamienie oraz wyczerpujące wspinaczki.

Dodatkowe informacje

  • Uwaga: dystans Pro będzie musiał zdobywać gorczański szczyt aż dwukrotnie. Start obu dystansów o 11.30 spod Szkoły Podstawowej w Łopusznej w gminie Nowy Targ.
  • Dekoracja Mistrzostw Małopolski odbędzie się w ww. kategorii do trzeciego miejsca.
  • Klasyfikacja Mistrzostw zostanie przeprowadzona na dystansach ½ Pro (48 km) i Pro (67 km) w kategorii Open z podziałem na płeć.

Wcześniej, bo 1 lipca, w Waksmundzie, odbędzie się pierwsza część Gorce Champion MTB, czyli czasówka na Turbacz. To 12-kilometrowa trasa, niemal w całości pnącą się w górę i wymagającą od zawodników dużej wytrzymałości i siły w nogach.

Współorganizatorami Otwartych Mistrzostw Małopolski jest Małopolski Związek Kolarski oraz gmina Nowy Targ, będąca zarazem gospodarzem całej, dwudniowej imprezy.

Zapisy na stronie http://www.gorce.zamanagroup.pl/ oraz w dniu maratonu w Biurze Zawodów.