Diverse Downhill Contest w telegraficznym skrócie

Diverse Downhill Contest na górze Żar 2016 przeszedł do historii. Pomimo trudnych warunków pogodowych dopisali zarówno widzowie, jak i zawodnicy, których na starcie stanęło niemal 250. Aby przybliżyć wam emocje jakie panowały w miniony weekend w Międzybrodziu Żywieckim zapraszamy do obejrzenia relacji video z Diverse Downhill Contest rozegranego po raz pierwszy w historii w zimowej aurze.

DDHC ŻAR Staronphoto IMGL3097 kwietnia 24, 2016

Diverse Downhill Contest Góra Żar. Foto: Piotr Staroń

DDHC ŻAR Staronphoto IMGL2155a kwietnia 24, 2016a kwietnia 24, 2016

Diverse Downhill Contest Góra Żar. Foto: Piotr Staroń

Przypomnijmy tylko, że niezwykle widowiskowy sobotni konkurs Monster Best Whip wygrał Sebastian Macura pokonując Filipa Zemana i Filipa Kołodzieja. Natomiast w niedzielnych zjazdach nie było większego zaskoczenia - w klasie Elita triumfowali Sławek Łukasik oraz Sonia Skrzypnik. Podium mężczyzn uzupełnili: świetnie jeżdżący Wojciech Czernak i Słowak Martin Knapec, a kobiet: Inka Januła i Anna Sojka. W klasie Junior na najwyższym stopniu podium stanął Sebastian Macura pokonując Węgra Petra Tótha i Jakuba Żbikowskiego.

DDHC ŻAR Staronphoto IMGL2527 kwietnia 24, 2016

Diverse Downhill Contest Góra Żar. Foto: Piotr Staroń

DDHC ŻAR Staronphoto IMGL1706 kwietnia 24, 2016

Diverse Downhill Contest Góra Żar. Foto: Piotr Staroń

Miniony weekend pokazał, że Downhill stał się nieodłącznym elementem krajobrazu góry Żar i w przyszłym roku zawodnicy ponownie spotkają się, aby już po raz jedenasty zainaugurować sezon w Międzybrodziu Żywieckim. Zanim jednak to nastąpi, we wrześniu, na górze Stożek, w Wiśle, najlepsi polscy riderzy zmierzą się z europejską czołówką podczas Mistrzostw Europy w zjazdach rowerowych. Już teraz zapowiadamy, że to będzie mocne wydarzenie - nie może was tam zabraknąć!