Cykloopawy XC – Finał Pucharu Polski

Ruszyły zapisy na ostatnią edycję tegorocznego Pucharu Polski MTB. Rywalizacja odbędzie się w Głuchołazach na Opolszczyźnie. Zapowiada się wielkie sportowe widowisko, więc nie zwlekaj: zgłoś się i stań do rywalizacji.

Foto: https://www.facebook.com/pg/cykloopawy

Już za miesiąc - 30 września, w Głuchołazach, odbędzie się długo wyczekiwany wyścig MTB, który będzie ukoronowaniem tegorocznego Pucharu Polski. Czołówka polskiego kolarstwa górskiego z pewnością pojawi się na starcie, co wróży emocjonujący przebieg rywalizacji. Organizatorzy postarali się, by trasa była odpowiednio zróżnicowana. Nikt nie będzie mógł narzekać na monotonię. Na uczestników czekają strome podjazdy, odcinki asfaltowe i wymęczające podjazdy. Zawodnicy mierzący w zwycięstwo, będą musieli zaprezentować szeroki wachlarz umiejętności.

Foto: Kamil Wiertelarz

W programie przewidziano szereg wyścigów o najwyższej możliwej randze. Na starcie pojawią się zawodnicy rywalizujący w finałowej rundzie Pucharu Polski XCO i XCO Masters. Kibice zgromadzeni na trasie będą mogli również podziwiać zmagania w Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików MTB i Międzywojewódzkich Mistrzostw Szkółek Kolarskich MTB, a także Mistrzostw Opolszczyzny MTB. Będzie to wyjątkowa okazja do spotkania krajowej elity MTB. Cykloopawy XC to nie tylko wielkie sportowe święto, to także sposobność do aktywnego spędzania wolnego czasu w rodzinny gronie. Przygotowano również wiele atrakcji dla kibiców. W pobliżu biura zawodów powstanie dla nich miasteczko, a w nim będzie można stanąć do licznych gier i konkursów przeznaczonych dla miłośników kolarstwa w różnym wieku. Na wszystkich zwycięzców czekają nagrody i upominki.

Wszyscy zainteresowani powinni czym prędzej potwierdzić obecność na linii startu. Aby wziąć udział w zawodach wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie zawodów.

Foto: https://www.facebook.com/pg/cykloopawy