Bike Weekend w Szklarskiej

Jak co roku początek lipca w Szklarskiej Porębie będzie zdecydowanie mocno rowerowy. To już 21 raz  w kurorcie pod Szrenicą spotkają się rowerowi zajawkowicze wszelakiej maści. Festiwal Rowerowy w Szklarskiej to najstarsze, a jednocześnie najdłuższe i najbardziej multidyscyplinarne wydarzenie rowerowe w Polsce.

Przez pierwsze dziewięć dni lipca w Szklarskiej Porębie będą rządziły rowery w niemal każdej możliwej formie i odmianie. Zaczynając od tych najmniejszych dziecięcych, poprzez konwencjonalne rowery MTB oraz szosowe, do największych bicykli na ogromnych kołach w stylu retro. Będzie to 9 dni skumulowanej dawki bicyklowej energii dla każdego. W tym czasie czekają na Was dziesiątki rowerowych wydarzeń i atrakcji.

Dzieci będą mogły zabawić się w zawodach Junior Trophy i pojeździć na pumptracku, a także spędzić miło czas w Strefie Kids.

Tym, którzy wolą klasyczną, mocno kondycyjną, rywalizację proponujemy cztery wydarzenia - Bike Adventure, Bike Maraton, Szosowy Klasyk oraz Kellys Enduro MTB Series.

Różne przedziwne bicykle będzie można ujrzeć w ramach Zlotu Rowerów Niezwykłych. Jeśli masz nieco inny, lekko dziwny, oryginalny, a zarazem unikalny rower weź udział w Paradzie Rowerów Niezwykłych.

W piątek wieczorem wszyscy będą mogli obejrzeć znakomite filmy rowerowe na ogromnym telebimie na Skwerze Trójki.

Najbardziej widowiskowa część festiwalu czyli rowerowy freestyle będzie można podziwiać w kilku odmianach. W piątek, 7 lipca, zaprezentują swoje triki podczas zawodów na skateparku specjaliści od rowerowych akrobacji. W piątek i sobotę, 8 i 9 lipca, na skwerze Trójki odbędą się niezwykle widowiskowe pokazy trialu w wykonaniu Marcina Bugajewskiego. Natomiast najwyższe i najdłuższe rowerowe skoki będzie można podziwiać w konkurencji dirt, która po raz pierwszy w Polsce odbędzie się na wodzie na ogromnej, specjalnie przygotowanej, pływającej platformie. 8 lipca wieczorem odbędzie się konkurs skoków w formule best trick, a w niedzielę wielka rowerowo-akrobacyjna bitwa, podczas której zmierzą się dwie drużyny - POLSKA vs. CZECHY. Dzięki współpracy transgranicznej spodziewamy się sporej ilości zawodników i kibiców z Czech.

Godziny wieczorne weekendu wieńczącego Bike Week to czas na afertparty. W piątek 8-go lipca w klubie Metafora, a w sobotę w klubie Esplanada zapraszamy na solidne taneczne uderzenie – będą to dwie grube biby okraszone ekstra grubymi beatami i wieloma muzycznymi niespodziankami, które przygotuje Jasiek Kosmos Mega Sound System oraz jego wyśmienici goście.

Profil imprezy - www.facebook.com/bikeweekszklarska/

Więcej informacji o imprezie znajdziecie tutaj - www.szklarskaporeba.pl/wydarzenia/kalendarz-wydarzen/wydarzenie/2094-festiwal-rowerowy-bike-week-end.html

Tutaj możecie zobaczyć film z poprzedniej edycji naszej imprezy - www.facebook.com/bikeweekszklarska/videos/1743855452549702/