Warszawski triatlon zimowy

Już w ten weekend - 23 stycznia na warszawskich Stegnach odbędzie się wyjątkowa impreza - triatlon zimowy, na który składa się bieg terenowy, jazda na łyżwach oraz jazda na rowerze. W tym roku rywalizacja nie będzie łatwa ze względu na prawdziwie zimowe warunki (w sobotę w stolicy zapowiadane są kilkunastostopniowe mrozy).

6

W zeszłym roku triumfowała Paula Gorycka

"Dla uczestników maratonów rowerowych będzie to doskonały sprawdzian w zimowych warunkach i dobra forma treningu przed nowym sezonem" – mówi współorganizator Warszawskiego Triathlonu Zimowego Grzegorz Wajs z Poland Bike.

Dodaje też, że:

"To impreza dla każdego, zwłaszcza dla tak zwanych twardzieli, którzy są przygotowani na każde warunki pogodowe. Moim zdaniem najtrudniejszą konkurencją jest łyżwiarstwo, gdyż w tym przypadku możliwości treningów są ograniczone. Pozostałe są dość uniwersalne. Biegacze jeżdżą często rowerami, a kolarze biegają."

4

Łyżwiarstwo będzie najtrudniejszą konkurencją zimowego triatlonu.

Rywalizacja rozpocznie się od biegu terenowego (2 okrążenia, w sumie 4 km), potem wyścig łyżwiarski (5 okrążeń toru, 2 km) i jazda na rowerze (5 okrążeń, 10 km). Łączny dystans do pokonania wyniesie 16 km. Rywalizację indywidualną (start o godz. 12.30) poprzedzą o godz. 10.30 zawody drużynowe w trzech kategoriach: mężczyzn, kobiet i "mieszanej". Zespoły mogą być złożone z dwóch lub trzech osób.

Program XXVII Warszawskiego Triathlonu Zimowego

8.00-10.00 - zgłoszenia do wyścigu drużynowego
8.00-12.00 - zgłoszenia do wyścigu indywidualnego
10.30 - start wyścigu drużynowego
12.30 - start wyścigu indywidualnego
14.30 - dekoracja XXVII Warszawskiego Triathlonu Zimowego

Więcej informacji znajdziecie na: www.triathlonzimowy.pl


Zdjęcia: