Video inne niż wszystkie

To spadło jak grom z jasnego nieba. Ale jak to? Josh Bryceland robi sobie przerwę od wyścigów w Pucharze Świata UCI DH? Dlaczego? Czym się niby zajmie w trakcie tego rowerowego urlopu? Pytań było sporo, ale każde z nich wyjaśniało się z biegiem czasu. Teraz wiemy już dokładnie, czym w najbliższym czasie zajmie się Ratboy. Ba, w sieci są już nawet pierwsze konkrety, obok których nie można przejść, a raczej poskrolować, obojętnie.

Josh Bryceland na swoim tęczowym rowerze. Foto: 50to01

Nie od dziś wiadomo, że tajemnicze 50to01 to szalona zgraja, której przewodzi duet Josh Bryceland & Josh Lewis. Chłopaki jeżdżą jak prawdziwe dzikusy, kreatywnie mieszają style mtb i czasem zachowują się tak, jakby za wszelką cenę chcieli zniszczyć swoje rowery (de facto wypasione). Wszystko to dokumentowane jest w materiałach filmowych. I można by w tym momencie pomyśleć – phi, kolejna seria filmów, których w necie są setki. No i błąd, bo wcale tak nie jest.

Slowmotion, 4K i najdroższe miejscówki na świecie - nie, to nie z nimi. Foto: 50to01.

Filmy ekipy 50to01 są wyjątkowe z wielu powodów, ale nam najbardziej podoba się efekt „powrotu do przeszłości”. Pamiętacie czasy, kiedy nieistotne były napisy na ramach, modele opon i kolory kasków? Kiedy na rower po prostu się wychodziło – bez konkretnego planu, sportowego celu, czy przymusu pokonania swojego najlepszego rekordu na stravie. Wystarczył czas, ekipa i dobry humor… reszta była dziełem serii przypadków, które często kończyły się wielką przygodą.  Przyznajcie sami, czy to właśnie nie w takim MTB się zakochaliście?