Pozazdrościć stylu jazdy

Rozwój nowych technologii, mediów społecznościowych i szeroko pojęta digitalizacja życia sprawiają, że do sieci trafia już praktycznie wszystko. Każdego dnia jesteśmy zasypywani setkami zdjęć i filmów – także rowerowych. Jedne z nich są mało wartościowe, inne (te nieco ciekawsze) skupiają naszą uwagę na kilka sekund... Są też takie, które robią wrażenie, powodują samoczynny opad szczęki i sprawiają, że wracamy do nich co jakiś czas.

robb

Bass podczas nagrywania filmu. Autor: Rob Thompson

Właśnie takim materiałem jest ostatni film, który pojawił się na kanale Red Bull Bike. Jego bohaterem jest kanadyjski freerider Bas Van Steenbergen, który od lat bryluje w środowisku światowej elity ekstremalnego mtb. Na koncie ridera z Kolumbii Brytyjskiej są liczne projekty rowerowe i mniej lub bardziej udane starty w zawodach. Trzeba jednak przyznać, że do tej pory Bas nie był zaangażowany w projekt, który w tak krótkim czasie osiągnął takie zainteresowanie i setki tysięcy odtworzeń.

bas-van-steenbergen-jumping-between-berms

Kadr z filmu, o którym długo nie zapomnimy...

Film o którym piszemy to prawdziwa definicja tego, co możemy określać mianem „wyczucia roweru”. Kanadyjczyk pięknie włada swoją skoczną maszyną marki Hyper (full z niewielkim skokiem zawieszenia). Za sukces materiału odpowiadają także twórcy niesamowitej trasy, na której film został nagrany. Takie rzeczy tylko w kanadyjskim B.C. Zapraszamy!