Podróżuj z rowerem jak MacAskill

Czasy się zmieniają, a razem z nimi sposób uprawiania mtb. Dla wielu z nas jazda na rowerze to nie tylko lokalne trasy i ścieżki. Coraz bardziej popularne jest podróżowanie i odkrywanie nowych, często bardzo odległych miejsc. A skoro mówimy już o dalekich tripach, to nie możemy pominąć tematu odpowiedniego zaplecza transportowego, które zabezpieczy nasz rowerowy ekwipunek.

Zestaw toreb podróżnych EVOC - seria Danny MacAskill. Foto: EVOC

Zestaw toreb podróżnych EVOC - seria Danny MacAskill. Foto: EVOC

Dla tych, którzy podróżują często i daleko, nie ma taryfy ulgowej. Dlatego znana firma EVOC, przy współpracy z równie popularnym Dannym MacAskillem, stworzyła zestaw rowerowego podróżnika. W skład setupu wchodzą trzy elementy (torby), które pozwolą bezpiecznie i komfortowo podróżować z rowerem, sprzętem do jazdy, oraz typową odzieżą codzienną i bagażem podręcznym.

„Jestem trochę niezorganizowany, więc kiedy ruszam w podróż, to potrzebuję czegoś, co ułatwi mi trzymanie całego bagażu w jednym miejscu. To zdecydowanie ułatwia funkcjonowanie w ruchu” – opowiada Danny MacAskill, którego większość z naszych czytelników kojarzy z niesamowitych filmów – np. Way Back Home.

Współpraca znanej marki i szkockiego rowerzysty to przykład kolaboracji, której efekt opiera się przede wszystkim na feedbacku. W końcu kto lepiej będzie wiedział, jak spakować rower, laptopa, kamery i ciuszki na długą podróż niż Danny. W procesie projektowania pod uwagę brane były nie tylko aspekty związane z pojemnością i ergonomią przestrzeni, ale również wytrzymałość, zapewnienie bezpieczeństwa delikatnym elementom, lekkość zestawu toreb oraz wygoda w korzystaniu i przemieszczaniu się z nimi.

Oto zestawienie komponentów serii EVOC MacAskill

Torba na rower BIKE TRAVEL BAG MacAskill:

- Pojemność: 280L

- Wymiary: 136 x 39 x 80 cm

- Waga: 8500 g

- Cena: 490 USD ~2 tysiące pln

Podróżuj z rowerem jak MacAskill 1

Torba na kółkach ROVER TROLLEY MacAskill:

- Pojemność: 80L

- Wymiary: 75 x 40 x 28 cm

- Waga: 3600 g (7.94 lb)

- Cena: 250 USD ~1 tysiąc pln

Podróżuj z rowerem jak MacAskill 2

Plecak STREET MacAskill:

- Pojemność: 25L

- Wymiary: 30 x 48 x 18 cm

- Waga: 600 g

- Cena: 100 USD ~400 pln

Podróżuj z rowerem jak MacAskill 3

Czy warto zainwestować?

Po przeanalizowaniu cen można mieć mieszane uczucia. Jednak z drugiej strony wyobraźcie sobie tę frustrację i rozczarowanie, kiedy po wielogodzinnej podróży, bądź wyczerpującym locie, otworzycie torbę ze swoim rowerem, a tam przywitają was wgnioty, rysy, albo jeszcze poważniejsze uszkodzenia. Jeśli faktycznie zwiedzacie z rowerem świat, to trzeba przełknąć tę finansową pigułę. To zaprocentuje niejednym udanym wypadem.