Nowy skład teamu GT Bicycles

Kilka dni temu w sieci pojawiła się informacja o tym, że znana rodzina Athertonów opuszcza szeregi zawodników wspieranych przez GT Bicycles. W tym samym czasie ogłoszono, że Wyspiarze wskakują za stery rowerów Trek. Nie było jednak wiadomo, co dalej z GT. Dziś znamy już finał tej roszady.

Brook Macdonald opuszcza Treka i wstępuje do teamu GT. Foto: Red Bull Content Pool

Brook Macdonald opuszcza Treka i wstępuje do teamu GT. Foto: Red Bull Content Pool

Początkowo domniemywano, że GT Bicycles nie chce kontynuować rozwoju i promowania swoich zjazdowych maszyn. Przede wszystkim tym argumentem popierano decyzję rodziny Athertonów, która zmieniła dostawcę sprzętu. Okazuje się jednak, że jest wręcz przeciwnie i w sezonie 2016 zjazdowa ekipa GT będzie jeszcze większa!

W do ekipy zjazdowego teamu GT dołączy trzech znanych riderów. Pierwszym z nich jest Brook Macdonald, który ustąpił miejsca Athertonom – wcześniej jeździł dla Treka. Drugim jest brytyjski zjazdowiec, który do tej pory startował pod banderą marki Saracen  - to Sam Dale. Trzecim ogniwem teamu jest Wyn Masters – zawodnik znany z zamiłowania do jazdy na tylnym kole i humorystycznych nagrywek WynTV. Na dokładkę, do tej grupy doświadczonych zawodników, dołączy Jackson Frew, który będzie rywalizował z najszybszymi juniorami na świecie.

Poza zmianami w zjazdowej drużynie GT Bicycles, spora roszada nastąpiła też w grupie specjalistów od enduro. Do belgijskiej gwiazdy – Martina Maesa – dołączy zawodniczka teamu Specializeda, Anneke Beerten. W składzie pozostanie też amerykańska zawodniczka Rachel Troop (prywatnie dziewczyna Kyle Straita).

Nowy skład teamu GT Factory Racing. Foto: GT

Nowy skład teamu GT Factory Racing. Foto: GT


Zdjęcia: