Northwave i Michelin łączą siły

Michelin, francuska marka znana do tej pory przede wszystkim z wysokiej jakości ogumienia, zaprojektowała podeszwy do trzech linii obuwia MTB marki Northwave. Co ciekawsze - potężny koncern chce nadal inwestować w tę dziedzinę. 

Specjaliści z Michelin twierdzą, że opony i podeszwy butów rowerowch mają ze sobą wiele wspólnego. Coś w tym jest – w końcu zarówno pierwsze jak i drugie mają za zadanie zapewniać właściwą przyczepność, elastyczność i trwałość podczas jazdy. Dlatego też firma znana do tej pory z projektowania i tworzenia wysokiej klasy opon zdecydowała się zainwestować w tę dziedzinę. W procesie produkcji nowych butów Northwave udało się wykorzystać technologie stosowane w produkcji opon.

NORTHWAVE OUTCROSS

Wierzch buta wykonano z siateczki 3D pokrytej warstwą ochronną z dodatkowym wzmocnieniem w obszarach największych naprężeń. Podeszwa Michelin Explorer, owoc współpracy z firmą Northwave, zapewnia zarówno maksymalną przyczepność, jak i wyjątkową stabilność na podłożu wszelkiego typu. Dla większej trwałości podeszwa Explorer jest w całości wykonana z gumy.

BUTY NORTHWAVE OUTCROSS

NORTHWAVE ENDURO MID

Ta linia to ukłon w kierunku zawodników enduro. Konstrukcja buta została zamknięta w procesie termozgrzewania. Cienki język posiada wkład piankowy dla większej ochrony i komfortu, natomiast wzmocnienie czubków butów chroni palce przed uderzeniami. Podeszwa X-Fire, która została stworzona we współpracy z Northwave, zapewnia doskonałą trakcję w obszarze palców i wyjątkową przyczepność do pedałów.

BUTY NORTHWAVE ENDURO MID

NORTHWAVE EXTREME XC

Buty Extreme XC wyposażono w podeszwę Michelin Hyperlight XC opracowaną wspólnie z Northwave. Zawiera ona innowacyjną technologię podwójnej warstwy mieszanki gumy podnoszącej wytrzymałość, stabilność i przyczepność. Części podeszwy Michelin są rozmieszczone wewnątrz sztywnej wkładki z jednokierunkowego włókna węglowego. Wierzch obuwia wykonany z włókna z mikroperforacją i technologią Biomap idealnie dopasowuje się do kształtu stopy i zapewnia doskonałą przewiewność. Buty Northwave Extreme XC przeznaczone do jazdy cross-country ważą zaledwie 320 g i są jednymi z najlżejszych na rynku obuwia do kolarstwa górskiego.

BUTY NORTHWAVE EXTREME XC

Więcej efektów tej kooperacji znajdziecie na stronie producenta.