Mieszane uczucia – Depesze z Rio

Igrzyska w Rio rozkręciły się na dobre, ale prawdziwe święto fanów mtb dopiero na horyzoncie. Już w najbliższy weekend (sobota i niedziela, 17:30) będziemy mogli śledzić zmagania elity cross country – w tym także polskiej ekipy, w szeregach której sporo się dzieje.

P-20160710-01748_News

Maja Włoszczowska budowała formę na Rio przez cały sezon. Foto: Bartek Woliński / Red Bull Content Pool

Katarzyna Solus-Miśkowicz

Kasia jeszcze niedawno cieszyła się z dotarcia do Rio, a już po pierwsze treningi na trasie zakończyły się dla niej srogim upadkiem i złamaniem obojczyka, który przekreślił nadzieje na sobotni start. Niestety, sport…

solis

Monika Żur

Brązowa medalistka mistrzostw Europy XCO 2015 (U23), tegoroczna Mistrzyni Polski XCE i doświadczona zawodniczka teamu BH Sr Suntour KMC pokusiła się o szczery post związany z kontrowersyjną sytuacją bezpośrednio wynikającą z kontuzji Katarzyny Solus-Miśkowicz…

zuur

Maja Włoszczowska

Zawodniczka Kross Racing Teamu została sama na polu bitwy. Biorąc jednak pod uwagę jej pełną mobilizację, taktykę w budowaniu formy i pełne poświęcenie jej ekipy, można wnioskować, że Maja jest gotowa, by walczyć o upragnione złoto. Niedawno dotarł do niej Arek Perin, który od początku sezonu pomagał pracować nad techniką jazdy. Jest też najbliższa rodzina, której wsparcie jest w takich momentach kluczowe. Mamy olbrzymią nadzieję i trzymamy kciuki za sukces.

 

Wyścig damskiej elity XC Rio 2016 wystartuje w sobotę o 17:30. Mężczyźni pojawią się na starcie w niedzielę o tej samej godzinie.