Lipovske Stezky – koleny rowerowy raj

Jakoś tak się złożyło, że obecna pora roku uraczyła nas nie tylko wysypem prawdziwych grzybów ( tych po przysłowiowym deszczu). W takim samym tempie otworzono też kilka nowych miejscówek rowerowych u naszych południowych sąsiadów. Jedną z nich są single Lipovske Stezky, które w krótkim czasie zyskały już wielu fanów.

Lipovske Stezky to nowa miejscówka na rowerowej mapie. Foto: Lipovske Stezky Facebook.

Lipovske Stezky to nowa miejscówka na rowerowej mapie. Foto: Lipovske Stezky Facebook.

Jednymi z najszczęśliwszych rowerzystów w naszym kraju są ci, którzy mieszkają na południu województwa dolnośląskiego i opolskiego. To właśnie tam, na pograniczu z Republiką Czeską, dzieje się najwięcej. Co chwilę powstają nowe miejscówki, ścieżki, trasy, a małe miasteczka otwierają się na przyjazd setek rowerzystów, którzy chętnie wpadną coś zjeść, a nawet przenocować. Przy wszystkich (często mylnych) stereotypach o naszych południowych sąsiadach, ciężko odmówić im rowerowej kreatywności i ducha rozwoju.

Mapka tras. Foto: Lipovske Stezky Facebook.

Mapka tras. Foto: Lipovske Stezky Facebook.

Jak dojechać?

Wybierając się na Lipovske Stezky należy kierować się na Wrocław, bądź Opole. Później najlepiej jechać w kierunku Nysy i Paczkowa. Stamtąd na miejsce jest już przysłowiowy rzut beretem. Sama miejscówka to typowe czeskie miasteczko, w którym roi się od samochodów z logo Skody, oraz restauratorskich parasoli Holba.

Przykładowy dojazd z Wrocławia.

Przykładowy dojazd z Wrocławia.

Dla kogo?

Za stworzenie Lipovskich Stezek odpowiedzialna jest ekipa tworząca Rychlebskie Stezky - m.in. Mira Kopecky – nasz dobry znajomy, który już wielokrotnie udowadniał, że potrafi budować niesamowite miejscówki do jazdy na rowerze. Jego dziełem jest m.in. słynny Dirt Garden. Tak więc o jakość wykonania singli i płynność ich przejazdu nie ma się co martwić. Robił to prawdziwy spec!

Na miejscu można się nieźle wyszaleć. Foto: Lipovske Stezky Facebook.

Na miejscu można się nieźle wyszaleć. Foto: Lipovske Stezky Facebook.

Co do samej miejscówki – to świetna alternatywa dla tych, którzy lubili śmigać na Rychlebskie Stezky, ale niekoniecznie wybierali tam najtrudniejsze trasy. To spot świetny dla amatorów, którzy zrozpoczynają przygodę z mtb, dla rodzin z dzieciakami, a także dla tych, którzy wolą turystyczne all-mountain, niż harpagańskie enduro. Jadąc tam możecie być pewni, że praktycznie każdy rider i riderka (niezależnie od poziomu zaawansowania i sprzętu) będzie się świetnie bawić i wróci do domu jeszcze bardziej zafascynowany istotą kolarstwa górskiego.

Miejscówka jest bardzo uniwersalna i rozbudowana. Foto: Lipovske Stezky Facebook.

Miejscówka jest bardzo uniwersalna i rozbudowana. Foto: Lipovske Stezky Facebook.

Projekt został oddany do użytku niedawno, więc póki co dopiero buduje swoją renomę. Polecamy się tam wybrać – choćby dla rekonesansu i poszerzenia rowerowych horyzontów. Możliwe, że przekonają was do tego foty i helmet-cam, które znajdziecie poniżej.

Zaglądajcie też na fanpage miejscówki Lipovske Stezky, gdzie znajdziecie całą masę nowości i przydatnych informacji.


Zdjęcia: