Kolejny weekend z kciukiem w górę

Za nami kolejny słoneczny weekend. Jedni z was zdecydowali się spędzić go w siodle, inni zostali w domu, by śledzić ważne wyścigi, w których brali udział Polacy. Jeśli przegapiliście transmisje, to mamy dla was ekspresowe podsumowanie tego, co warto wiedzieć o ostatnich przebojach ze świata mtb.

P-20160522-00768_News

Julien Absalon niesiony dopingiem rodaków. Foto: Bartek Woliński / Red Bull Content Pool

Co tam Panie w La Bresse?

- Jolanda Neff znów bezkonkurencyjna.

- Pojedynki Nino Schurtera i Juliena Absalona powinny być dodatkowo opłacane przez UCI. Batalie tego duetu to finezja, show i totalna dawka emocji. Uwielbiamy!

- Maja Włoszczowska kończy wyścig na 5. miejscu! To kolejny dobry występ reprezentantki Kross Racing Teamu, który dobrze rokuje przed najważniejszą imprezą sezonu – Rio.

- Maxime Merotte – ten młodzieniaszek pokazuje w sezonie 2016, że warto zapamiętać jego nazwisko. Francuz nie kończył w tym roku zmagań PŚ UCI poza podium. Czy Nino i Julien powinni się obawiać o pozycję? Na pewno.

- A propos Nino – pomimo, że wygrał Absalon, to jednak Szwajcar jest bohaterem tego wyścigu. Dwa kapcie, utrata szansy na triumf, podjęcie walki i wyszarpanie 4 lokaty to postawa godna Mistrza – w rzeczy samej.

- Pierwszy lap męskiej elity prowadzony był przez Fabiana Gigera z Kross Racing Teamu. Serce rośnie, kiedy widzimy takie sytuacje, a Rob Warner dziwacznie wymawia nazwę „Kross” – co i tak jest nie lada sukcesem!

- Bartek Wawak zaginął w tłumie, ale to jego pierwszy rok w elicie, więc młody zawodnik Kross Racing Teamu musi się odnaleźć. Wiemy, że skrywa w sobie wielki potencjał, wiec cierpliwie czekamy na jego udany występ. EDIT: jak podaje fb Kross Racing Teamu: Bartek w La Bresse zdołał "łyknąć" 40 rywali. Czapki z głów!

P-20150823-00536_News

Jolanda Neff pokazała w La Bresse klasę. Foto: Bartek Woliński / Red Bull Content Pool.

A poza tym?

- Druga edycja IXS Downhill Cup w Willingen i kolejny sukces Sławka Łukasika. Zawodnik NS Bikes FroPro zakończył zawody na drugiej lokacie. Jedynym, który był w stanie utrzeć nosa najlepszemu zawodnikowi DH z Polski był jego odwieczny rywal – Niemiec Johannes Fischbach. Ale spokojnie, to nie koniec tej batalii!

- Kuba Żbikowski zajmuje 6. miejsce w finale Juniorów (IXS Willingen).

ixs

Foto: IXS EDC

Pod krechą:

Czytając to ekspresowe zestawienie ciężko nie przyznać, że to kolejny dobry weekend dla polskiego mtb. Dziękujemy za to naszym najlepszym zawodnikom i zawodniczkom. Oby tak dalej!

Ps. Powtórka wyścigu w La Bresse dostępna jest na Red Bull TV (klik).