Harenda na deser – trzeba tam być!

Już wkrótce Zakopane znów stanie się rowerową stolicą Polski. Wszystko za sprawą kultowej już imprezy Joy Ride Night Downhill na Harendzie, która co roku zamyka sezon rowerowych ściganek. Także i w tym sezonie spotkamy się na jednym z zakopiańskich szczytów, by pojeździć i dobrze się bawić.

Foto_Julita_Chudko_3

Foto: Julita Chudko

Impreza Joy Ride Night Downhill odbędzie się w dniach 23-24 września. Jeśli planujecie wypad w tamtejsze strony (niekoniecznie jako zawodnicy – uczestnicy, ale także widzowie), to warto zaglądać na oficjalne wydarzenie. Znajdziecie w nim najważniejsze i najświeższe informacje dotyczące imprezy. My natomiast przygotowaliśmy zestawienie 5 powodów, dla których warto zapakować rower i pomknąć w kierunku Tatr.

Foto_Julita_Chudko_1

Foto: Julita Chudko

Dlaczego warto pojawić się na Harendzie? Oto 5 powodów…

  1. Organizator kolejny raz pokazał, że dba o swoją rowerową rodzinę. Każdy uczestnik zawodów otrzyma w prezencie unikatową koszulkę Joy Ride, która będzie jednocześnie nawiązywać do jubileuszu 10-lecia tej zjazdowej tradycji.
  2. Bike Outlet – dobrze wiemy, że lubicie polować na fajne okazje cenowe. Podczas imprezy na Harendzie odbędzie się masowa wyprzedaż, w trakcie których będzie można upolować niezłe rarytasy. Swoje uczestnictwo potwierdziły takie marki jak Foog, Fox, Bike on wax, Marin, Black Mountain i wiele innych.
  3. No jasne, nie zapominajmy o tym, że na Harendę jedzie się przede wszystkim wyjeździć. W tym celu zabierzcie swoje rowery – nie tylko zjazdowe. Jeśli jesteście amatorami, albo po prostu wolicie turystyczną jazdę w terenie, to ekipa MTBAcademy zabierze was na wycieczki po lokalnych szlakach przy okazji przeprowadzając małe warsztaty z tego co i jak w rowerze „piszczy” – może nie dosłownie 😉
  4.  A na samej Harendzie też się będzie działo. Prócz klasycznego wyścigu DH po zmroku na miejscu zostanie rozegrany także modny i bardzo widowiskowy konkurs na najlepszego whipa. Organizatorzy postanowili dodatkowo podgrzać atmosferę „płomienną wstawką”. Co to znaczy? Ciężko powiedzieć, ale na pewno warto zabrać aparaty. To będzie okazja, by ustrzelić mistrzowskie kadry.
  5. Nie ma zakończenia sezonu na Harendzie bez finałowego imprezowania. Spotkanie w klubie La Scandale rozpocznie rozdanie nagród, by później przerodzić się w dobrą zabawę do białego rana, o której opowieści długo będą przekazywane przez najstarszych górali.

Program całego zakopiańskiego zamieszania znajdziecie na stronie nightdownhill.joyride.pl

Zapisy online trwają na stronie (trzeba się najpierw zalogować): https://system.timedo.pl/joyride2016/pl/panel

Night-Downhill-Poster-Official