Claudio Caluori ma swój team!

W lawinie transferowych plotek ze świata mtb mogliśmy wyłowić tę, która mówiła o nadchodzących zmianach pod banderą zjazdowego teamu Scotta. Chodziło przede wszystkim o utratę wsparcia szwajcarskiego resortu GSTAAD, który jeszcze do niedawna był tytułowym sponsorem ekipy. Dziś wiemy już, że jego miejsce zajmie firma Velosolutions – twór znanego Claudio Caluoriego.

Zjazdowy team Scotta nawiązał współpracę z  firmą Velosolutions. Foto: Scott Sports

Zjazdowy Scott Sports to jeden z najbardziej charakterystycznych teamów w downhillowym światku. Wielki udział ma w tym znany i lubiany Brendan Fairclough, który od lat pełni rolę jej frontmana. Jednak nawet tak zgranego i efektywnego teamu nie ominęły spore zmiany. Już na początku obecnego sezonu dowiedzieliśmy się, że jego szeregi opuści Neko Mulally. Zatem po odejściu Amerykanina zwolniło się miejsce u boku Brendoga. Wciąż jednak nie było wiadomo, kto dorzuci do „kabzy” teamu.

Dziś sprawa jest już klarowna – do akcji wkroczył Claudio Caluori, ale pod banderą swojej firmy Velosolutions. To właśnie szwajcarska firma, która słynie z budowy pumptracków i tras rowerowych – w tym nowej odsłony zjazdowej trasy w Champery, została tytularnym sponsorem teamu. Od dziś ekipa nosi dumną nazwę SCOTT-Velosolution DH Team.

Frontmanem ekipy Scotta pozostanie Brendan Fairclough. Foto: Scott Sports.

Należy też wspomnieć o tym, że zjazdowym team-partnerem Fairclougha został Gaetan Vige. Młody Francuz jest świetnie zapowiadającym się zjazdowcem, na koncie którego są już prestiżowe laury – m.in. tytuł wicemistrza świata (kat. Junior) DH 2016. Poprzednio Gaetan reprezentował barwy marki Commencal.

"Nowy Team SCOTT-Velosolution WC  jest realizacją jednego z moich marzeń. Bardzo cieszę się z na myśl o kontynuacji pracy z Brendogiem i serdecznie witam w naszej rodzinie młodego Gaetana. Ostatnio mocno przygotowywałem się do nadchodzącego sezonu oraz podnosiłem swoje umiejętności w grze na gitarze. Wszystko po to, aby uatrakcyjnić nasze jam-sesje po zawodach. Nie mogę się doczekać, aby wrócić do pitstopu!" - Claudio Caluori.

Zawodnicy SCOTT-Velosolutions DH Teamu będą pilotować nowe wersje Scotta Gamblera World Cup, który zostanie wyposażony w zawieszenie marki FOX, komponenty Syncros, ogumienie Schwalbe, napęd i hamulce Shimano oraz napinacz łańcucha E13.

Zjazdowe Gamblery zostaną wyposażone w topowe komponenty. Foto: Scott Sports