Tak zjeżdża 29-cali

Jednym z najciekawszych i najbardziej elektryzujących procesów "developmentu rowerowego" w sezonie 2017 było regularne testowanie zjazdówek na 29-calowych kołach. W czołówce tej ligi od dawna jest znany Commencal, którego duża downhillówka - Supreme 29 - robi wrażenie.

Smukły Commencal Supreme 29. Foto: Commencal

Niby wielka kolumbryna... ale jednak trud projektantów włożony w wysmuklenie linii roweru zdał egzamin. Zjazdowy Commencal Supreme na 29-calowych kołach prezentuje się lekko i zadziornie. Poza tym zdobi go topowe wyposażenie, a znakiem rozpoznawczym jest zawieszenie HPP  z dopracowaną i dostosowaną do większych rozmiarów rurek geometrią - brzmi jak plan na nowy rower? W rzeczy samej. To bardzo sensowny kierunek. Pierwsze dostawy zjazdówki Commencala przewidziane są na początek przyszłego roku. Zakochani w tym sprzęcie już teraz mogą skorzystać z opcji złożenia zamówienia pre-orderowego i cierpliwie czekać na swój model.

Więcej detali i cen poszczególnych wersji Commencala Supreme 29 znajdziesz tutaj.

Amaury Pierron w akcji. Foto: Commencal

Na co stać Commencala Supreme 29? Tego dowiecie się oglądając krótki, ale bardzo treściwy materiał z Val Di Sole, w którym za sterami nowoczesnej zjazdówki zasiadł teamowy zawodnik marki  z Andorry - Amaury Pierron.

Trzymajcie się, bo będzie trzęsło!

https://vimeo.com/245781704