Ściepka na ścieżki Suliwoods

Polak potrafi – to wiadomo nie od dziś. Zwłaszcza, jeśli chodzi o coś więcej, niż tylko spełnienie prywatnego marzenia. Takie wielkie rzeczy dzieją się też w świecie rowerów, czego dowodem może być inicjatywa, dzięki której zbierane są środki na stworzenie konkretnych tras rowerowych pod Wrocławiem.

suli1

Pomożecie? Pomożemy!

Suliwoods to profil na portalu facebook, który powstał kilkanaście miesięcy temu. Założył go Piotrek „Szwed” Szwedowski – znany zawodnik mtb, obecnie freerider i dolnośląski aktywista rowerowy. Na wallu profilu początkowo mogliśmy oglądać foty z jazdy po tajnych ścieżkach i dużo rowerowego contentu. Szybko okazało się jednak, że chodzi o coś więcej, niż tylko pokazywanie logotypów i zachęcanie do jazdy w dzikim terenie okolic masywu Ślęży. Suliwoods ma być polską odpowiedzią na kultowe już Rychlebskie Stezky. Co więcej, nie jest to tylko nadmuchane marzenie kilku ludzi, ale projekt, który na portalu polakpotrafi.pl osiągnął już prawie cały niezbędny budżet.

 

Twórcy akcji

s2
s3
 

Niemożliwe stało się możliwe...

Jeszcze do niedawna akcje crowdfoundingowe spotykały się z komentarzami typu: „nie w Polsce”, „chcesz uzbierać tyle kasy? To niemożliwe”. Okazuje się jednak, że idziemy do przodu, zwłaszcza, jeśli dobrze wiemy, na co zostaną wydane prywatnie zebrane dotacje. Twórcy zbiórki założyli, że ukończenie projektu wiąże się z budżetem 19 tysięcy pln. Na chwilę obecną mają blisko 17 tysięcy, a do końca zbiórki zostało 51 dni. Jakieś pytania? Jeśli tak i lepiej chcecie poznać strukturę i całą inicjatywę, to odpalcie film, który zamieściliśmy poniżej, złapcie zajawkę i wrzućcie coś do suliwoodsowej świnki-skarbonki.

Dzięki temu już wkrótce będziecie mogli wyskoczyć na Dolny Śląsk, odwiedzić okolice Wrocławia i nieźle wyszaleć się na rowerze. A poza tym będziecie mieli swoją cegiełkę w procesie budowania polskiej kultury, kultury mtb!

Akcję i dotowanie projektu znajdziesz na stronie polakpotrafi.pl (kliknij tutaj).

suli2