Puchar Świata XCO w Albstadt – oglądaj live

Drugi przystanek serii Pucharu Świata UCI XCO wystartuje już za moment. Po emocjonującej inauguracji sezonu w Novym Mescie pora odwiedzić sąsiednie Albstadt. Niemiecka trasa to prawdziwy klasyk, który na pewno i tym razem nie zawiedzie zawodników i kibiców.

b

Trasa w Albstadt jest bardzo wymagająca. Foto: Bartek Woliński / Red Bull Content Pool

Trasa w Albstadt jest nieco dłuższa od tej w Novym Mescie. Naszpikowana jest też krętymi odcinkami, które utrudniają wyprzedzanie. O dobrą pozycję trzeba walczyć już po starcie, bo z każdym kolejnym okrążeniem będzie trudniej. Zwłaszcza, że tamtejsze podjazdy potrafią dać w kość.

Kobiety - XCO

Jako pierwsze na starcie zameldują się reprezentantki damskiej elity. Po pierwszym triumfie w sezonie o utrzymanie prymu w rankingach będzie walczyć Annika Langvad. O utrudnienie jej tego zadania powalczy cała śmietanka cross-country, pośród której nie zabraknie też polskich reprezentantek... z Mają Włoszczowską na czele.

Wyścig damskiej elity XCO w Albstad możesz zobaczyć tutaj (start godzina 11.00).

Annika Langvad na trasie w Albstadt (sezon 2016). Foto: Bartek Woliński / Red Bull Content Pool

Meżczyźni - XCO

Wyścig w Novym Mescie był kolejnym popisem rewelacyjnej dyspozycji Nino Schurtera. Szwajcar nie tylko utrzymywał prowadzenie przez większą część wyścigu, ale też świetnie się przy tym bawił - nie zabrakło jego klasycznych whipów. Czy w Albstadt przedłuży swoją licencję na wygrywanie? O tym przekonamy się już o 14.oo, bo właśnie wtedy wystartuje wyścig męskiej elity. W szeregach zawodników zobaczymy Polaków, za których warto trzymać kciuki. Szanse na najlepszy wynik ma Bartek Wawak, który w Novym Meście uplasował się na 25. lokacie.

Wyścig męskiej elity XCO w Albstad możesz zobaczyć tutaj (start godzina 11.00).

Czy Nino Schurter znów nie da szans rywalom? Foto: Bartek Woliński / Red Bull Content Pool