Przygotuj się! Rusza LOTTO Poland Bike Marathon

Jeśli lubicie bezpośrednią rywalizację i srogi egzamin rowerowej wytrzymałości, to mamy dla was dobrą informację. Już 2 kwietnia w Otwocku odbędzie się inauguracja znanej i popularnej serii LOTTO Poland Bike Marathon. Mamy nadzieję, że nie zabraknie was na starcie!

2

Areną pierwszego boju będzie oddalony od Warszawy o zaledwie 20 km Otwock, który już czwarty raz z rzędu znalazł się na mapie Poland Bike, a po raz drugi stanie się inauguracyjną areną cyklu. Kolarskie Miasteczko, Biuro Zawodów, start i meta wyścigów, tak jak przed rokiem, znajdą się na stadionie OKS Start Otwock przy ul. Sportowej 1.

3

Otwock i jego okolice to tzw. „zielone płuca Warszawy”, gdzie znajdziemy korzystny mikroklimat, a balsamiczny aromat sosen sprzyja wielogodzinnym pieszym i rowerowym wędrówkom. Zwolennicy mocniejszych wrażeń też znajdą tu coś dla siebie. Wielkie piaskowe wydmy porośnięte sosnowymi borami, ukształtowane przez naturę przed tysiącami lat, do tego podmokłe torfowiska, mogą stanowić nie lada wyzwanie nawet dla bardzo wymagających miłośników jazdy na rowerach górskich. Krótszy dystans MINI zamknie swoją rundę w okolicy Celestynowa, natomiast dłuższy MAX pojedzie dalej na południe, gdzie teren jest jeszcze mocniej pofałdowany.

4

Rywalizacja rozegra się tradycyjnie na trzech dystansach: MAX (61 km), MINI (27 km) oraz FAN (7,5 km - dla uczniów i uczennic szkół podstawowych, otwarte mistrzostwa Otwocka w kolarstwie górskim). Na terenie Miasteczka Poland Bike na stadionie OKS Start Otwock swoje wyścigi Mini Cross będą mieli też najmłodsi w wieku 2-4 i 5-6 lat.

5

I etap LOTTO Poland Bike Marathon w Otwocku organizowany jest we współpracy z Urzędem Miasta Otwocka, klubem OKS Start Otwock i Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego.

plakat_otwock2016

BIURO ZAWODÓW:

Stadion OKS Start Otwock, ul. Sportowa 1 (Miasteczko Poland Bike) – 1 kwietnia (piątek) godz. 17.00-20.00 oraz 2 kwietnia (sobota) godz. 8.30-11.00 (dystans FAN) i godz. 8.30-12.00 (dystanse MINI i MAX)

PROGRAM ZAWODÓW:

  • 8.30-11.00 - zapisy w Biurze Zawodów (dystans FAN)
  • 8.30-12.00 - zapisy w Biurze Zawodów (dystanse MINI i MAX)
  • 9.00-10.30 - zapisy w Chatce Małolatka (dystans Mini Cross)
  • 10.45 - start Mini Cross (2-4 i 5-6 lat) na terenie Miasteczka Poland Bike
  • 11.10 - ustawianie zawodników na starcie dystansu FAN (sektor I - rocznik 2002-2003, sektor II - rocznik 2004-2005, sektor III - rocznik 2006-2007, sektor IV rocznik 2008-2009)
  • 11.15 - start dystansu FAN (7,5 km)
  • 12.20 - ustawianie zawodników w sektorach (I-X) na starcie dystansów MAX i MINI
  • 12.30 - start dystansów MAX (61 km) i MINI (27 km)
  • 13.00 - dekoracja dystansów FAN i Mini Cross oraz losowanie nagród dla uczestników
  • 15.45 - dekoracja dystansów MINI i MAX oraz losowanie nagród dla uczestników

DODATKOWE INFORMACJE:

Podczas maratonu będzie funkcjonował elektroniczny system pomiaru czasu (start i meta) oraz na trasie kontrolna mata elektronicznego pomiaru czasu. Po zakończeniu zawodów zawodnicy otrzymają swój wynik SMSem (warunek - przy rejestracji należy podać nr telefonu komórkowego). W Miasteczku Poland Bike będzie można skorzystać z bezpłatnego serwisu rowerowego firmy Beat Bike (regulacje sprzętu, hamulce, przerzutki, wymiana dętek, serwis postartowy). Dla wszystkich uczestników maratonu bufety na trasie i w Miasteczku Poland Bike („kolarski makaron”, ciasta, ciasteczka, owoce, batony, napoje, izotoniki itp.). Dla dzieci – Chatka Małolatka (malowanie buziek, zajęcia i zabawy plastyczne, edukacyjne i integracyjne konkursy pod okiem wyspecjalizowanych animatorów).

Więcej na www.polandbike.pl i www.facebook.com/Poland.Bike.Marathon