Poznaj historię Emily Batty

Jeśli mielibyśmy urządzić wybory miss światowej czołówki mtb, to na podium bez wątpienia stanęłaby Emily Batty. W końcu Kanadyjka słynie nie tylko z wielkich umiejętności jazdy i sportowego charakteru, ale także olśniewającej urody. Dzięki temu materiałowi poznacie ją bliżej…

Emily Batty na lokalnej trasie. Foto: Dale Tidy / Red Bull Content Pool

Emily Batty na lokalnej trasie. Foto: Dale Tidy / Red Bull Content Pool

No cóż, niewielkie są szanse, że ktoś z naszych czytelników mógłby umówić się z Emily na randkę, albo chociaż niedzielną rundkę po okolicy. Za to dzięki najnowszemu materiałowi filmowemu, który znajdziecie poniżej, łatwiej będzie poznać historię uroczej zawodniczki XC.

Emily Batty od wielu sezonów reprezentuje barwy teamu Trek. Od niedawna wstąpiła też do uskrzydlonej ekipy wspieranej przez markę Red Bull. Ten pomyślny wiatr to kolejny dowód na to, że XC zaczyna wchodzić na medialne salony. No bo ciężko zaprzeczyć, że do tej pory, w kwestii medialnej, było po prostu zaniedbane i zepchane gdzieś za bardziej elektryzujące odłamy mtb. Okazuje się jednak, że ogromna grupa zawodników i jeszcze większa armia fanów Cross Country została w końcu dostrzeżona. Dzięki temu możemy spodziewać się znacznego wzrostu ilości ciekawych materiałów, jak ten umieszczony poniżej.

Emily Batty - portret. Foto: Dale Tidy / Red Bull Content Pool

Emily Batty - portret. Foto: Dale Tidy / Red Bull Content Pool

W playerze pod tekstem znajdziecie kilkuminutowy materiał filmowy, który przybliży wam sylwetkę Emily Batty. W trakcie seansu zawitamy do jej rodzinnego domu, poznamy tatę, a także kilka miejsc, które obudziły w utalentowanej zawodniczce sporo emocji i wspomnień. Emily zaprezentuje też imponującą kolekcję rowerów - nie pomijając nawet tego, który był jej pierwszym jednośladem. A na deser udamy się z nią na przejażdżkę po lokalnej trasie. Polecamy więc zarezerwować sobie kilka minut na interesujący seans filmowy.


Zdjęcia: