Canyon Factory Downhill team – znamy nazwiska

Powstanie zjazdowego teamu niemieckiej marki i jego skład to bez wątpienia najbardziej elektryzujący news obecnego off-sezonu. Najpierw potwierdziły się plotki, że osobą odpowiedzialną za ten projekt jest legendarny Fabien Barel. Dziś rozwiewamy kolejne wątpliwości – tym razem jednak te, które związane były z samymi zawodnikami teamu.

Oto zawodnicy nowego teamu w Pucharze Świata UCI DH. Foto: Canyon

Będzie ich trzech, są różnych narodowości i z różnych części świata, ale łączy ich jedno – wszyscy są piekielnie szybcy i głodni sukcesu. To właśnie dlatego trafili pod skrzydła Barela i zacnej niemieckiej marki. Nazwiska? Okej…

Skład Canyon Factory Downhill Teamu

Troy Brosnan (Australia), Mark Wallace (Kanada) i Ruaridh Cunningham (Szkocja). Fani zjazdu na pewno kojarzą te nazwiska. Ci natomiast, którzy nie siedzą tak mocno w downhillu, powinni wiedzieć, że:

  • Troy Brosnan to jeden z członków ścisłej elity zjazdu, trzykrotny medalista mistrzostw świata
  • Mark Wallace to wielki młodociany talent z Kanady, były zawodnik teamu Devinci
  • Ruaridh Cunningham jest mistrzem świata w zjeździe (kategoria Junior)

Barel jest zaangażowany w projekt, ale nie będzie managerem teamu. Foto: Canyon

Poza tym warto też wiedzieć, że trójka wymienionych riderów zasiądzie za sterami roweru Canyon Sender CF, który zostanie wyposażony w komponenty firm: avic, SRAM, RockShox, Maxxis, Muc-Off, GoPro, Crankbrothers, RTI Sports, E.Thirteen, Ergon, Topeak, Mucky Nutz. Natomiast za stroje team-riderów odpowiedzialne będą marki Troy Lee Designs oraz Adidas Eyewear.

Canyon Sender doczekał się godnego factory teamu. Foto: Canyon