Northtec MTB Zimą za nami

Ostatni etap cyklu nie tylko wyłonił kolejnych zwycięzców w poszczególnych kategoriach. Wyróżnionych zostało także ponad blisko 200 zawodniczek i zawodników, którym Cezary Zamana osobiście wręczył medale za przejechanie wszystkich czterech zimowych maratonów Northtec MTB Zimą.

Na mecie finałowego etapu w Długosiodle zameldowało się blisko 400 rowerzystów. Tym razem ścigali się w niemalże przedwiosennej aurze, co stanowiło miłą odmianę po trzech wcześniejszych etapach, które zostały zapamiętane z zaciętej rywalizacji rozgrywanej w zimowej i mroźnej scenerii.

„Zimowy cykl ma tę specjalną atmosferę, której zawodnicy w letnim cyklu nie uświadczą” – mówi dyrektor sportowy cyklu Cezary Zamana.

Tego, że udział w zimowym ściganiu zaprocentuje już wkrótce, organizator wyścigu jest absolutnie pewien. „Wierzę, że ta zimowa zaprawa dla tak wielu zawodników przyniesie efekty w zasadniczym sezonie letnich maratonów. Wszystkim uczestnikom cyklu zimowego życzę zasłużonego odpoczynku i spokoju przed letnim sezonem. Są o krok do przodu od tych, którzy w nim udziału nie wzięli”.

Zwycięzca Tour de Pologne nie ustaje także w swoich wysiłkach na rzecz promocji kolarstwa. Dzięki swoim dobrym relacjom z władzami samorządowymi, udało mu się przekonać wójta do otwarcia pierwszej w gminie szkółki kolarskiej. Czy już za rok na etapie w Długosiodle stanie jej wychowanek? Oby.

Kończy się zimowy cykl, a na horyzoncie jest już pierwszy maraton flagowego cyklu – Mazovia MTB Marathon, która w tym sezonie sponsorowana będzie przez Cisowiankę, producenta wody mineralnej.

Wyniki maratonu w Długosiodle:

Na dystansie Mega zwyciężył Arkadiusz Jusiński, który 41 km przejechał z czasem 01:28:10. Za nim finiszował Kamil Kuszmider z czasem 01:28:27. Trzecie miejsce zajął Marek Stram z czasem 01:29:21. Wśród kobiet najlepsza była Krystyna Żyżyńska-Galeńska z czasem 01:47:24, za którą na metę kolejno wjechały: Joanna Gumieniak z czasem 01:47:36 i Dorota Rajska z czasem 01:49:55.

Na dystansie Fit zwyciężył Jan Tenderenda, który 25 km przejechał z czasem 00:55:36. Tuż za nim wjechał Adam Płoski z czasem 00:55:46. Trzecie miejsce zajął Robert Sawa z czasem 00:55:47. Wśród kobiet najszybsza była Justyna Tarnowska z czasem 01:06:28, za którą na metę kolejno wjechały: Iwona Zaniewska z czasem 01:11:38 i Agnieszka Troińska z czasem 01:12:41.

Zwycięzcą na dystansie Hobby został Szymon Lachowicz, który 8 km przejechał z czasem 00:18:33. Drugi wjechał Mateusz Szyszko z czasem 00:18:53. Trzecie miejsce zajął Eryk Kornacki z czasem 00:19:08. Wśród kobiet najszybsza była Jagoda Rzeszot z czasem 00:21:13, za którą na metę wjechała Malwina Krzyczkowska z czasem 00:22:03 i Julia Gajewska z czasem 00:23:27.