BIKE EXPO, PGE Narodowy Warszawa 2023

BIKE EXPO - Narodowy Test Rowerowy

Bike Expo
Bike Expo

To może nie był najpiękniejszy wiosenny weekend w Warszawie, ale PGE Narodowy i tak tętnił życiem. Powód? 

Długo oczekiwane targi Bike Expo w końcu nadeszły. 

Rowerowi entuzjaści z całej Polski zebrali się, aby zobaczyć i przetestować najnowsze i najlepsze produkty w świecie kolarstwa. 

Strefę testową odwiedził tłum ludzi, gdzie do dyspozycji były rowery szosowe, górskie i elektryczne.

W strefie tej można było dobrze się rozpędzić na prostych, wspiąć się na nieduży podjazd, wskoczyć na pumptrack i spróbować swoich sil na specjalnym torze.

Tegoroczne targi w dużej mierze koncentrowały się na rowerach elektrycznych, a wielu dostawców i producentów zaprezentowało swoje najnowsze modele w kolekcji.

Jedną z najbardziej ekscytujących rzeczy w e-rowerach jest to, jak zmieniają one sposób, w jaki ludzie myślą o kolarstwie. Rozmawiając z uczestnikami, dla wielu z nich pomysł jazdy na rowerze w celu transportu lub rekreacji był kiedyś zniechęcający. Ale dzięki rowerom elektrycznym mogą oni pokonywać większe odległości przy mniejszym wysiłku. Dzięki czemu jazda na rowerze jest dostępna dla szerszego grona osób.

Wydarzenie obejmowało szeroką gamę rowerów elektrycznych, od eleganckich rowerów miejskich po wytrzymałe rowery górskie. My skoncentrowaliśmy nasza uwagę na klasie E-MTB.

Wiele zaprezentowanych modeli charakteryzowało się imponującą żywotnością baterii i czasem ładowania. Widać u producentów coś w rodzaju wyścigu zbrojeń i każdy z nich stara się stworzyć ciekawy produkt. 

Warte wspomnienia to najnowszy rower e-mtb, prezentowany przez Electofun, od firmy Corratec - E-Power iLink 180 Factory, seryjnie wyposażony w nowy silnik Bosch Race,  czy nowe modele Focus-bikes Jam2 (test tego roweru wkrótce na u nas na stronie). Husqvarna, Canyon na nowych silnikach Shimano czy też nowy model karbonowego elektryka od firmy Tosa Bikes wyposażonego w silnik Bafang. Na stoisku tego producenta silników znaleźliśmy też bardzo ciekawy budżetowy e-mtb na aluminiowej ramie od czeskiego producenta Maxbike. Stawkę zamyka rower elektryczny firmy BH, który zrobił na nas chyba największe wrażenie. iLYNX TRAIL CARBON bo o nim tu mowa wpisuje się w klasę lekkich e-mtb czyli poniżej 20kg i jest wyposażony w baterię 720 WH.

Sprawdź nasza galerie a szczegółowe testy już wkrótce na stronach naszego magazynu

Oprócz rowerów elektrycznych na wydarzeniu zaprezentowano również szereg akcesoriów rowerowych, od kasków i rękawiczek po światła i sakwy. 

Odbyły się również spotkania z rowerowymi ekspertami, mogliśmy posłuchać interesujących niuansów ze świata kolarstwa szosowego i XC. Dyskusje o biznesowej stronie branży rowerowej i najnowsze trendy - elektryczne rowery cargo.

Ogólnie rzecz biorąc, wydarzenie Bike Expo było świetną okazją dla entuzjastów jazdy na rowerze, aby spotkać się i świętować swoją pasję do wszystkiego, co związane z rowerami. 

Biorąc pod uwagę, że rowery elektryczne zajmują w tym roku centralne miejsce, jasne jest, że branża rowerowa ewoluuje, aby sprostać potrzebom zmieniającego się świata.