IV Podhalańskie Cyklo Warsztaty

Jeżeli pracujecie właśnie nad zapełnianiem waszego rowerowego kalendarza, to nie możecie zapomnieć o kultowej już imprezie w Kościelisku.  W tym roku IV Podhalańskie Cyklo Warsztaty odbędą się w dniach 18-20 maja na Podhalu. Organizatorzy jak zawsze przygotowali plan ramowy wypełniony ciekawymi wydarzeniami związanymi ze światem mtb. Czy może was tam zabraknąć? Co za pytanie... Nie!

IV Podhalańskie Cyklo Warsztaty - co i jak?

IV Podhalańskie Cyklo Warsztaty, które odbędą się w Kościelisku, zadowolą każdego - nawet najbardziej wymagającego rowerzystę i rowerzystkę. W ramówce znajdują się m.in.: szkolenia z techniki jazdy prowadzone przez instruktorów z Fundacji POMBA, wycieczki rowerowe z pięknym widokiem na Tatry, ciekawe wykłady i prezentacje o tematyce rowerowej, fizjoterapii sportowej oraz pierwszej pomocy.

Wszystko zostanie zamknięte w klamrach rowerowej integracji, więc nie zabraknie ogniska i korzennego na miodzie. Bazą PCW będzie tradycyjnie MTB Hostel w Kościelisku.

Zapisy ruszą 4 marca 2018 o godzinie 20:00.

Wydarzenia związane z Cyklo Warsztatami

Szkolenia techniki jazdy

  • Podstawowe szkolenie techniki jazdy - niezależnie od tego czy kupiłeś rower górski miesiąc temu, czy w ciągu ostatnich 20 lat zjeździłeś większość pasm górskich Europy, to jest to szkolenie właśnie dla Ciebie. Osoby
    początkujące poznają na nim podstawy techniki jazdy umożliwiające im płynne i komfortowe przejście do jazdy w terenie. Natomiast starzy wyjadacze wracają do ćwiczenia podstaw, aby zwalczyć utrwalone przez lata błędne nawyki. Oczywiście wszystko to pod czujnym okiem instruktorów z Fundacji POMBA.
  • Średnio zaawansowane szkolenie z techniki jazdy - szkolenie średnio zaawansowane poświęcone jest jeździe po naturalnych górskich szlakach.
    Na szkoleniu ćwiczymy pokonywanie sekcji technicznych po dużych kamieniach oraz korzeniach, pokonywanie progów zarówno na zjazdach i podjazdach, wybieranie najlepszej linii przejazdu oraz pierwsze małe skoki z naturalnych przeszkód. Wszystko po to, aby nabrać pewności siebie i poczuć się bezpiecznie nawet na wymagających górskich trasach. Poziom trudności trasy pod względem technicznym odpowiada najtrudniejszym górskim maratonom. Pod względem kondycyjnym jest dużo łatwiej. Szkolenie poprowadzi Fundacja POMBA. Warunkiem uczestnictwa jest odbycie szkolenia podstawowego, czyli decydując się na to szkolenie powinieneś wcześniej zaliczyć szkolenie podstawowe oraz posiadać umiejętności i wiedzę zdobytą na tego typu szkoleniu.
  • Zaawansowane szkolenie z techniki jazdy - jeśli chcesz się przygotować pod najtrudniejsze górskie wycieczki lub zawody enduro to jest to zdecydowanie szkolenie dla Ciebie. Na tym szkoleniu skupiamy się na jeździe w wymagającym terenie. Poziom trudności trasy odpowiada zawodom enduro. Podczas tych szkoleń uczymy pokonywać najtrudniejsze sekcje po wielkich korzeniach i kamieniach, ucząc świadomie wybierać linię przejazdu pod swój styl jazdy. Nie brakuje również skoków, jednak już nie na usypanych hopach, ale z wykorzystaniem naturalnych przeszkód terenowych. W szkoleniu zaawansowanym można wziąć udział po ukończeniu szkoleń średnio zaawansowanych. Szkolenie zaawansowane również zostaną poprowadzone przez instruktorów z Fundacji POMBA.

Prelekcje i wykłady

Podczas wykładów i prelekcji (blok główny) posłuchacie jak okiełznać temat treningu
funkcjonalnego w enduro, czyli co jeszcze, oprócz jeżdżenia, można zrobić żeby jeździć.
Dowiecie się także, jakie zagrożenia czyhają na trasach wysokogórskich i jak postępować w
razie wypadku rowerowego, kiedy znajdujemy się wysoko nad poziomem morza. Nie
zabraknie również tematów związanych z polskim traibuildingiem oraz żywieniem przed, po i w trakcie wysiłku. Sięgniemy także do historii MTB nasyconej wielką pasją jazdy i
konstruowania ram rowerowych. Natomiast w piątkowy wieczór będziecie mogli posłuchać
odrobinę offtopicowej pogaduch o organizacji małych i wielkich imprez rowerowych.

Wycieczki

IV Podhalańskie Cyklo Warsztaty to także wycieczki, które będą dostosowane do zakresu umiejętności uczestników. Początkujących zabierzemy do Doliny Chochołowskiej i w rejon Pasma Gubałowskiego. Bardziej zaawansowanym i doświadczonym pokażemy single nasycone korzeniami z elementami flow i mocnymi akcentami w postaci technicznych ścianek.

Pakiety uczestnika

Pakiet ze szkoleniem techniki jazdy (koszt 180 zł) będzie zawierał: wybrane szkolenie
techniki jazdy, udział w prezentacjach i prelekcjach, wyżywienie, wycieczki, przechowalnie
rowerów i inne dobrodziejstwa przedstawione poniżej, na ilustracji.

Pakiet wycieczkowy (koszt 130 zł) będzie zawierał: udział w prezentacjach i prelekcjach,
wyżywienie, wycieczki, przechowalnie rowerów i inne dobrodziejstwa przedstawione
poniżej, na ilustracji.

Do każdego pakietu będziecie mogli dodać opcjonalny nocleg obejmujący dwie noce
(pt/sb/nd) w bazie IV Podhalańskie Cyklo Warsztaty MTB Hostel (+70 zł) - ilość miejsc 34 lub w Willi Aniołówka (+90 zł) – ilość miejsc 36.

IV Podhalańskie Cyklo Warsztaty - dokładny program

18.05.2018 Piątek

  • 15:00 – 23:00 Kwaterowanie uczestników warsztatów, potwierdzenie obecności
  • 16:00 – 19:00 Wycieczki z przewodnikiem (do wyboru trasa łatwa lub zaawansowana)
  • 19:00 Ognisko z kiełbasą
  • 20:00 – 20:15 Rozpoczęcie warsztatów, komunikat organizacyjny
  • 20:15 – 21:00 Prelekcja pn. Jak zorganizować wydarzenie rowerowe

19.05.2018 Sobota

  • 6:00 – 8:30 Kwaterowanie uczestników warsztatów, potwierdzenie obecności
  • 9:00 – 14:00 Szkolenie techniki jazdy / wycieczki z przewodnikiem dla pozostałych uczestników (do wyboru trasa łatwa lub zaawansowana)
  • 15:00 Obiad (obiad będzie wydawany w bazie Warsztatów)
  • 17:00 – 19:30 Główny blok prezentacji i wykładów
  • 20:00 Ognisko z kiełbasą, relaks w saunie, intergracja

20.05.2018 Niedziela

  • 09:00 – 14:00 Szkolenie techniki jazdy / wycieczki z przewodnikiem dla pozostałych uczestników (do wyboru trasa łatwa lub zaawansowana)
  • 15:00 Obiad i zakończenie warsztatów (obiad będzie wydawany w bazie Warsztatów)

Wyżywienie

W ramach pakietu zapewniamy takie oto wyżywienie: w piątek wieczorem serwujemy
kiełbasę przy ognisku ze świeżutkim chlebem i ziemniakami prosto z ognia. W sobotę, po
powrocie z terenu, podamy 3-daniowy obiad (zupa, makaron + sos bezmięsny, mięso /
warzywa) a wieczorem przy ognisku kolejna szansa na kiełbasę ze świeżym chlebem i
pieczone ziemniaki. W niedzielę kolejny 3-daniowy obiad (zupa, kasza + sos bezmięsny,
bigos) oraz ognisko z kiełbasą. Śniadania oraz posiłki "na trasę" we własnym zakresie.

Kontakt i informacje