Popyt na rowery wciąż rośnie i jego kradzież może spotkać każdego. W 2014 roku w Kalifornii nawet zwycięski jednoślad Michała Kwiatkowskiego został skradziony. Złodziei złapano, gdy próbowali sprzedać swój łup. Niestety, nie zawsze mamy tyle szczęścia i nasz sprzęt przepada bez śladu. Na łamach artykułu „Jak nie dać się okraść” wspominaliśmy o międzynarodowej bazie Obrench. To sensowny i całkiem sprytny system, gdzie nie tylko zarejestrujesz rower, ale również powiadomisz innych o jego zaginięciu i pomożesz innym w poszukiwaniach.
26.11.2015
Może się to wydawać bardzo prostą czynnością, ale czasem odkręcanie pedałów może sprawić sporo kłopotu. A to dlatego, że nie wszyscy wiedzą, w którą stronę wykręca się dany pedał. Jako, że mają dwa rożne gwinty, trzeba zapamiętać, w którą stronę kręcić, aby pedał wykręcać, a nie wkręcać!
13.11.2015
Kradzieże rowerów stały się w Polsce plagą. Ten, kto uważa, że mieszkając na zamkniętym osiedlu może czuć się bezpiecznie, brutalnie zostanie wyprowadzony z błędu. Ja swój rower widziałam po raz ostatni na nagraniu z monitoringu, na którym dwóch miłych panów przerzucało go przez ogrodzenie - strzeżonego osiedla właśnie. Nawet jeśli przestępca zostanie złapany, szansa na odzyskanie sprzętu jest niewielka. Więc jeśli umiesz liczyć, licz na siebie.
12.11.2015
Bicykleta to warszawski serwis rowerowy prowadzony przez pasjonata dwóch kółek – Krzysztofa. W ubiegły weekend Krzysztof postanowił zrobić ukłon w stronę swoich klientów i zorganizował dla nich rowerowy piknik w warszawskim Lasku Bielańskim.
23.09.2015
Znana marka z Andory przyzwyczaiła nas do nieszablonowych produktów i podejścia do pracy. To jeden z kilku brandów, którego zabrakło na Eurobike, bo wołał w tym czasie (i za te fundusze) zorganizować miting najlepszych dystrybutorów. Poza tym złożyło się to z otworzeniem nowego showroomu.
07.09.2015
Jeszcze niedawno w kraju nad Wisłą znajdowało się zaledwie kilka profesjonalnych pumptracków, a zaliczenie kilku pętelek na jednym z nich wiązało się z przebyciem setek kilometrów. Dziś taki stan rzeczy możemy przekreślić grubą krechą. Dzięki firmie VeloProjekt obiekty rozwijające rowerową zajawkę i umiejętności powstają w najróżniejszych miejscach Polski.
26.08.2015
Nie od dziś wiadomo, że wytyczenie i zbudowanie rowerowej trasy nie należy do łatwych zadań. By zrealizować takie przedsięwzięcie nie wystarczy odpowiedni teren, narzędzia i kilka silnych rąk do pracy. Bardzo ważna jest wiedza i doświadczenie. Dzięki niej trasa będzie bezpieczna, trwała i z dużą ilością "flow". Tajniki zdobywania tego typu wiedzy można poznać uczestnicząc w szkoleniach IMBA.
26.08.2015
Każdego roku na świecie sprzedaje się coraz więcej rowerów ze wspomaganiem elektrycznym. Rośnie też rynek tego rodzaju systemów. W Europie najmocniejszą pozycję ma obecnie niemiecki Bosch, ale silnie w produkcję jednostek wspomagania angażują się także Japończycy z Shimano, firmy będącej największym producentem rowerowego osprzętu w globalnej skali.
10.08.2015
Pumptracki z każdym sezonem zdobywają serca kolejnych rowerzystów i sprawiają, że część ich treningów odbywa się właśnie na asfaltowych torach. Kultura pompowania opanowała już Europę i niedawno zaczęła też podbijać Stany Zjednoczone.
27.07.2015
W zeszłą sobotę (27 czerwca) na warszawskim Powiślu oficjalnie otwarto profesjonalny asfaltowy pumptrack. Tor zbudowany został przez Veloprojekt - firmę specjalizującą się w tego typu realizacjach. To dobra wiadomość dla mieszkańców stolicy, bo odkąd zamknięty został Dirtpark, na Wawelskiej bardzo brakowało takiego obiektu. Otwarciu towarzyszyły warsztaty prowadzone przez Mariusza Jarka, który podpowiadał i pokazywał, jak należy jeździć na takim torze.
29.06.2015

Strony

Gorące tamaty

Popyt na rowery wciąż rośnie i jego kradzież może spotkać każdego. W 2014 roku w Kalifornii...
Zobaczcie jak prezentuje się obiekt pożądania tysięcy fanów enduro - YT Capra. Karbonowa...
Wśród nowości na rok 2016 Kellys pokazał ciekawy kask do Enduro. Razor, bo tak się nazywa,...

 

 • promocja
  65.00
  Zestaw w skład, którego wchodzą dwa produkty: MUC OFF Bike Cleaner oraz MUC OFF Bike Spray.
  Producent:
 • promocja
  746.00
  Bardzo sztywna podeszwa z włókien karbonowych K3 i nie wiarygodnie niska masa.
  Producent:
 • promocja
  9199.00
  Model Blizzard FatBike swoją nazwą nawiązuje do najdłużej - bo przez 25 lat - produkowanej przez firmę z północnego Vancouver ramy, która zdążyła obrosnąć legendą.
  Producent:
 • 849.00
  Kurtka Bontrager Evoke Stormshell jest lekka, wodoszczelna, zapewnia wentylację i dzięki swej rozciągliwości dopasowuje się bez luzów.
  Producent: