Pumptracki z każdym sezonem zdobywają serca kolejnych rowerzystów i sprawiają, że część ich treningów odbywa się właśnie na asfaltowych torach. Kultura pompowania opanowała już Europę i niedawno zaczęła też podbijać Stany Zjednoczone.
27.07.2015
W zeszłą sobotę (27 czerwca) na warszawskim Powiślu oficjalnie otwarto profesjonalny asfaltowy pumptrack. Tor zbudowany został przez Veloprojekt - firmę specjalizującą się w tego typu realizacjach. To dobra wiadomość dla mieszkańców stolicy, bo odkąd zamknięty został Dirtpark, na Wawelskiej bardzo brakowało takiego obiektu. Otwarciu towarzyszyły warsztaty prowadzone przez Mariusza Jarka, który podpowiadał i pokazywał, jak należy jeździć na takim torze.
29.06.2015
Miniony weekend obfitował w emocje i z pewnością przejdzie do historii zarówno polskiego, jak i światowego mtb. Dlaczego? Z dwóch powodów: w Leogangu Aaron Gwin wygrał Puchar Świata w Zjeździe jadąc całą trasę bez łańcucha, a na naszym podwórku odbyły się pierwsze oficjalne Mistrzostwa Polski w Enduro.
15.06.2015
Powoli zaczyna brakować palców u dłoni, by zliczyć wszystkie najnowsze standardy i rozmiary kół. Sprawa wygląda tak, jakby marketingowcy po godzinach spenetrowali komputery inżynierów i odstawiając niezły (koleżeński) numer, dopisali jakieś dziwne znaki przy standardowych rozmiarach. No cóż… Ale nie ma tego złego. Ten rowerowy shake sprawił, że w głowach riderów nastąpił nie tyle przewrót, co ułożenie pewnych wartości.
03.06.2015
Niezależność to jedna z najważniejszych cech w życiu człowieka. Można ją przenieść także w obszar pasji i zainteresowań – zwłaszcza, gdy ten związany jest nie tylko aktywnością, ale również sprzętem. Łatwiej? Dobrze znać i rozumieć swój rower. Nie wspominając już o umiejętności przeprowadzenia podstawowych napraw. Co więcej – ta ciekawość coraz częściej pojawia się u rowerzystek, które niedawno uczestniczyły w instruktażowym szkoleniu.
02.06.2015
Obserwując rozwój kolarstwa górskiego i technologii, która mu towarzyszy, możemy zauważyć pewne tendencje. Jedne z nich są sezonowe i znikają równie szybko, jak się pojawiły. Inne okazują się być strzałem w dziesiątkę i spełniając konkretne potrzeby wpisują się w rowerowe kanony. Oto przykład pomysłu, który zostanie z rowerzystami na dłużej.
21.04.2015
Jazda rowerem lub rowerem elektrycznym jest średnio 13 razy mniej szkodliwa dla środowiska naturalnego od jazdy samochodem osobowym – wynika z wyliczeń Europejskiej Federacji Cyklistów (ECF). W przypadku rowerów emisja dwutlenku węgla (CO2), biorąc pod uwagę m.in. cały „cykl życiowy” sprzętu, wynosi w przeliczeniu na 1 osobę 21 gramów na każdy pokonany kilometr.
21.02.2015
Po morderczym podjeździe (lub, w przypadku zjazdowców, przyjemnym wjeździe wyciągiem) stajemy na szczycie góry. Przed nami zjazd, czyli najprzyjemniejsza część jazdy. Ruszamy. Jest pięknie! Kamienie, korzenie, nierówności, duża prędkość - esencja mtb! Jednak po kilku chwilach okazuje się, że nasze ręce odmawiają posłuszeństwa. Chwyt kierownicy staje się niepewny, zaczynamy tracić kontrolę nad rowerem...
29.12.2014
Na pewno już wiele razy złapaliście kapcia. Jeśli był to tzw. "snake bite" czyli przebicie przez dobicie, a wąż ugryzł bardzo boleśnie, to jest szansa, że oprócz uszkodzenia dętki, wasza opona również potrzebuje pomocy z powodu rozcięcia. Oto prosty sposób, który pozwoli wam dokonać ekspresowej naprawy. Wystarczy pusta plastikowa butelka i trochę cierpliwości. Zobaczcie sami!
16.12.2014
Chcę się podzielić z Wami przepisem na potrawę, która dość często gości w moim jadłospisie. Jest lekkostrawna, pożywna i smaczna, a przygotowanie jej nie zabierze wam więcej, niż 15 minut.
25.10.2014

Strony

Gorące tamaty

W niedzielę 26 lipca odbyła się II edycja cyklu miejskich sprintów rowerowych Eliminator...
Rozpoczynamy nową serię materiałów, w których będziecie poznawać pięć utworów muzycznych,...
Znana marka rowerowa zaprezentowała niedawno światu trzy nowe modele butów do...

 

 • nowość
  189.00

  Zestaw środków czyszczących & pielęgnujących oraz komplet szczotek. Z takim zestawem doprowadzisz swój rower do idealnego stanu wizualnego!

  Producent:
 • nowość
  459.00

  Model Progeny został zaprojektowany specjalnie z myślą o triathlonie i specyficznych uwarunkowaniach tej dyscypliny. Triathloniści w modelu Progeny znajdą doskonałą oddychalność, świetne dopasowanie do stopy, odporną na zużycie podeszwę oraz łatwość zdejmowania i zakładania butów pod presją czasu w trakcie wyścigu.

  Producent:
 • promocja
  9699.00
  13999.00

  Wysokiej klasy osprzęt i zawieszenie generujące 130mm skoku tworzy z Instinct 950 niezwykle uniwersalny rower. Już teraz dostępny w bardzo promocyjnej cenie.

  Producent:
 • 89.00
  149.00

  Kask Activist został wykonany z jak największym naciskiem na ekologie, paski mocujące kask wykonane są z butelek PET poddanych procesowi recyklingu, natomiast skorupa kasku wykonana z ABS została zabarwiona podczas formowania aby uniknąć późniejszego malowania. Kask posiada zintegrowany daszek oraz jedenaście otworów wentylacyjnych.

  Producent: