Obserwując rozwój kolarstwa górskiego i technologii, która mu towarzyszy, możemy zauważyć pewne tendencje. Jedne z nich są sezonowe i znikają równie szybko, jak się pojawiły. Inne okazują się być strzałem w dziesiątkę i spełniając konkretne potrzeby wpisują się w rowerowe kanony. Oto przykład pomysłu, który zostanie z rowerzystami na dłużej.
21.04.2015
Jazda rowerem lub rowerem elektrycznym jest średnio 13 razy mniej szkodliwa dla środowiska naturalnego od jazdy samochodem osobowym – wynika z wyliczeń Europejskiej Federacji Cyklistów (ECF). W przypadku rowerów emisja dwutlenku węgla (CO2), biorąc pod uwagę m.in. cały „cykl życiowy” sprzętu, wynosi w przeliczeniu na 1 osobę 21 gramów na każdy pokonany kilometr.
21.02.2015
Po morderczym podjeździe (lub, w przypadku zjazdowców, przyjemnym wjeździe wyciągiem) stajemy na szczycie góry. Przed nami zjazd, czyli najprzyjemniejsza część jazdy. Ruszamy. Jest pięknie! Kamienie, korzenie, nierówności, duża prędkość - esencja mtb! Jednak po kilku chwilach okazuje się, że nasze ręce odmawiają posłuszeństwa. Chwyt kierownicy staje się niepewny, zaczynamy tracić kontrolę nad rowerem...
29.12.2014
Na pewno już wiele razy złapaliście kapcia. Jeśli był to tzw. "snake bite" czyli przebicie przez dobicie, a wąż ugryzł bardzo boleśnie, to jest szansa, że oprócz uszkodzenia dętki, wasza opona również potrzebuje pomocy z powodu rozcięcia. Oto prosty sposób, który pozwoli wam dokonać ekspresowej naprawy. Wystarczy pusta plastikowa butelka i trochę cierpliwości. Zobaczcie sami!
16.12.2014
Chcę się podzielić z Wami przepisem na potrawę, która dość często gości w moim jadłospisie. Jest lekkostrawna, pożywna i smaczna, a przygotowanie jej nie zabierze wam więcej, niż 15 minut.
25.10.2014
Kilka tygodni temu do naszej naszej redakcji przyszła paczka z produktami Juice Lubes. Ta brytyjska marka specjalizująca się w wytwarzaniu wysokiej jakości kosmetyków i smarów rowerowych jest nowością na polskim rynku. Trzeba jednak przyznać, że wybór produktów jest imponujący. Dziś przyjrzymy się trzem wybarnym smarom do łańcucha, a mianowcie: Ceramic Chain Lube, Wet Chain Lube oraz Viking Juice - All Conditions Chain Lube.
25.09.2014
Uprawiasz ekstremalny sport? Interesuje cię BMX, Deskorolka, a może wolisz MTB Dirt albo Freestyle Motocross? Nieważne, jaką dyscyplinę kochasz najbardziej i która z nich Cię pasjonuje. Najważniejsze, byś był dobry w tym, co robisz i chciał nam to pokazać.
04.06.2014
Pod względem konstrukcji rower można porównać do zegarka. Można go rozłożyć, ale gdy po złożeniu pozostanie jedna śrubka, wiedz, że coś się dzieje.
09.05.2014
Kolarstwo górskie to piękny sport. Jedna gdyby każdy z nas zobaczył stertę zużytych przez siebie części, to zamieniając je na gotówkę mógłby usiąść z wrażenia. Nie ma jednak tego złego. W końcu „graty” wcale nie muszą trafić do śmietnika. Z powodzeniem można wykorzystać je w… wystroju wnętrza.
06.05.2014
Temat szeroko rozumianego sponsoringu sportowego w dużym stopniu przypomina rozkopane mrowisko. Niezależnie od tego, czy spróbujesz je zasypać, czy wsadzić głęboko kij, to i tak Ci się oberwie. Bo problem nie tkwi tylko i wyłącznie w tym, co zawodnicy otrzymują od swoich sponsorów, ale przede wszystkim w tym, czego tak naprawdę oczekują i co dają w zamian. Oto kilka kwestii na które warto zwrócić uwagę, gdy planujesz rozwijać swoją rowerową karierę.
29.04.2014

Strony

Gorące tamaty

Jakiś czas temu do naszej redakcji trafił model butów Five Ten Impact XVI Clipless w...
Tianmenshan to niesamowite miejsce w północnej części Chin. Na szczycie przekraczającym...
Każdego sezonu w ramówce polskich zawodów przybywa kolejnych pozycji. Inne, które są w niej...

 

 • nowość
  459.00

  Model Progeny został zaprojektowany specjalnie z myślą o triathlonie i specyficznych uwarunkowaniach tej dyscypliny. Triathloniści w modelu Progeny znajdą doskonałą oddychalność, świetne dopasowanie do stopy, odporną na zużycie podeszwę oraz łatwość zdejmowania i zakładania butów pod presją czasu w trakcie wyścigu.

  Producent:
 • promocja
  8999.00
  9999.00

  Koła 650b i zawieszenie generujące 120mm skoku tworzy z Thunderbolta 730 niezwykle uniwersalny rower.

  Producent:
 • 89.00
  149.00

  Kask Activist został wykonany z jak największym naciskiem na ekologie, paski mocujące kask wykonane są z butelek PET poddanych procesowi recyklingu, natomiast skorupa kasku wykonana z ABS została zabarwiona podczas formowania aby uniknąć późniejszego malowania. Kask posiada zintegrowany daszek oraz jedenaście otworów wentylacyjnych.

  Producent:
 • promocja
  16199.00
  17999.00

  Endurówka kultowej kanadyjskiej marki rowerowej, która poradzi sobie w każdym terenie.

  Producent: