Bicykleta to warszawski serwis rowerowy prowadzony przez pasjonata dwóch kółek – Krzysztofa. W ubiegły weekend Krzysztof postanowił zrobić ukłon w stronę swoich klientów i zorganizował dla nich rowerowy piknik w warszawskim Lasku Bielańskim.
23.09.2015
Znana marka z Andory przyzwyczaiła nas do nieszablonowych produktów i podejścia do pracy. To jeden z kilku brandów, którego zabrakło na Eurobike, bo wołał w tym czasie (i za te fundusze) zorganizować miting najlepszych dystrybutorów. Poza tym złożyło się to z otworzeniem nowego showroomu.
07.09.2015
Jeszcze niedawno w kraju nad Wisłą znajdowało się zaledwie kilka profesjonalnych pumptracków, a zaliczenie kilku pętelek na jednym z nich wiązało się z przebyciem setek kilometrów. Dziś taki stan rzeczy możemy przekreślić grubą krechą. Dzięki firmie VeloProjekt obiekty rozwijające rowerową zajawkę i umiejętności powstają w najróżniejszych miejscach Polski.
26.08.2015
Nie od dziś wiadomo, że wytyczenie i zbudowanie rowerowej trasy nie należy do łatwych zadań. By zrealizować takie przedsięwzięcie nie wystarczy odpowiedni teren, narzędzia i kilka silnych rąk do pracy. Bardzo ważna jest wiedza i doświadczenie. Dzięki niej trasa będzie bezpieczna, trwała i z dużą ilością "flow". Tajniki zdobywania tego typu wiedzy można poznać uczestnicząc w szkoleniach IMBA.
26.08.2015
Każdego roku na świecie sprzedaje się coraz więcej rowerów ze wspomaganiem elektrycznym. Rośnie też rynek tego rodzaju systemów. W Europie najmocniejszą pozycję ma obecnie niemiecki Bosch, ale silnie w produkcję jednostek wspomagania angażują się także Japończycy z Shimano, firmy będącej największym producentem rowerowego osprzętu w globalnej skali.
10.08.2015
Pumptracki z każdym sezonem zdobywają serca kolejnych rowerzystów i sprawiają, że część ich treningów odbywa się właśnie na asfaltowych torach. Kultura pompowania opanowała już Europę i niedawno zaczęła też podbijać Stany Zjednoczone.
27.07.2015
W zeszłą sobotę (27 czerwca) na warszawskim Powiślu oficjalnie otwarto profesjonalny asfaltowy pumptrack. Tor zbudowany został przez Veloprojekt - firmę specjalizującą się w tego typu realizacjach. To dobra wiadomość dla mieszkańców stolicy, bo odkąd zamknięty został Dirtpark, na Wawelskiej bardzo brakowało takiego obiektu. Otwarciu towarzyszyły warsztaty prowadzone przez Mariusza Jarka, który podpowiadał i pokazywał, jak należy jeździć na takim torze.
29.06.2015
Miniony weekend obfitował w emocje i z pewnością przejdzie do historii zarówno polskiego, jak i światowego mtb. Dlaczego? Z dwóch powodów: w Leogangu Aaron Gwin wygrał Puchar Świata w Zjeździe jadąc całą trasę bez łańcucha, a na naszym podwórku odbyły się pierwsze oficjalne Mistrzostwa Polski w Enduro.
15.06.2015
Powoli zaczyna brakować palców u dłoni, by zliczyć wszystkie najnowsze standardy i rozmiary kół. Sprawa wygląda tak, jakby marketingowcy po godzinach spenetrowali komputery inżynierów i odstawiając niezły (koleżeński) numer, dopisali jakieś dziwne znaki przy standardowych rozmiarach. No cóż… Ale nie ma tego złego. Ten rowerowy shake sprawił, że w głowach riderów nastąpił nie tyle przewrót, co ułożenie pewnych wartości.
03.06.2015
Niezależność to jedna z najważniejszych cech w życiu człowieka. Można ją przenieść także w obszar pasji i zainteresowań – zwłaszcza, gdy ten związany jest nie tylko aktywnością, ale również sprzętem. Łatwiej? Dobrze znać i rozumieć swój rower. Nie wspominając już o umiejętności przeprowadzenia podstawowych napraw. Co więcej – ta ciekawość coraz częściej pojawia się u rowerzystek, które niedawno uczestniczyły w instruktażowym szkoleniu.
02.06.2015

Strony

Gorące tamaty

Ekstremalne kolarstwo górskie z każdym sezonem zyskuje na entuzjastach – zarówno...
Meta już blisko, zbliża się Wielki Finał! W niedzielę 11 października w warszawskiej...
Zaczął się już off-sezon, czyli czas kiedy można na spokojnie przeanalizować i podsumować...

 

 • nowość
  189.00

  Zestaw środków czyszczących & pielęgnujących oraz komplet szczotek. Z takim zestawem doprowadzisz swój rower do idealnego stanu wizualnego!

  Producent:
 • nowość
  459.00

  Model Progeny został zaprojektowany specjalnie z myślą o triathlonie i specyficznych uwarunkowaniach tej dyscypliny. Triathloniści w modelu Progeny znajdą doskonałą oddychalność, świetne dopasowanie do stopy, odporną na zużycie podeszwę oraz łatwość zdejmowania i zakładania butów pod presją czasu w trakcie wyścigu.

  Producent:
 • promocja
  9699.00
  13999.00

  Wysokiej klasy osprzęt i zawieszenie generujące 130mm skoku tworzy z Instinct 950 niezwykle uniwersalny rower. Już teraz dostępny w bardzo promocyjnej cenie.

  Producent:
 • 89.00
  149.00

  Kask Activist został wykonany z jak największym naciskiem na ekologie, paski mocujące kask wykonane są z butelek PET poddanych procesowi recyklingu, natomiast skorupa kasku wykonana z ABS została zabarwiona podczas formowania aby uniknąć późniejszego malowania. Kask posiada zintegrowany daszek oraz jedenaście otworów wentylacyjnych.

  Producent: